KYK öğrencilerine konferans verildi

Erzincan’da Muharrem Ayı, Aşûra ve Kerbelâ etkinlikleri kapsamında KYK öğrencilerine konferans düzenlendi.Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen, Erzincan...

banner491
KYK öğrencilerine konferans verildi
banner567

Erzincan’da Muharrem Ayı, Aşûra ve Kerbelâ etkinlikleri kapsamında KYK öğrencilerine konferans düzenlendi.

Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen, Erzincan Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Rahile Yalçınkaya ve Manevi Rehber Vildan Öz’ün organizesinde, Erzincan ve Mamahatun Kız Yurtları öğrencilerine konferans düzenlendi.

Muharrem ve Kerbelâ üzerine şiir okunmasıyla başlayan programda Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek “Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu, Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan KYK İl Müdürlüğü bünyesinde de bu yıl, 81 ilimizle birlikte ve Kıbrıs’ta Muharrem Ayı Kerbelâ ve Aşura etkinlikleri çerçevesinde etkinlikler gerçekleştiriyor. Bugün burada, Erzincan İl Müftümüz Yavuz Karabayır’ın katılımıyla öğrencilerimize Muharrem ayının ehemmiyetini, önemini, ehl-ibeyt sevgisini ve geleceğin nesillerinin ahlâki yönden yetiştirilmesinde anne adaylarının ne kadar önemli olduğu üzerine bir konferans dinledik. Katkılarından dolayı Erzincan İl Müftülüğümüze ve müftümüz Yavuz Karabayır hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Etkinliklerimizde sürekli olduğu gibi, bu yıl da öğrencilerimize programın sonunda aşûra ikramında bulunarak, Muharrem ayının lezzetini, tadını ve güzelliğini Kerbelâ yasıyla beraber maneviyatını hissetmeleri için ikramda bulunmuş olduk. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590