banner464

Lokman Çağırıcı: "dünyada Örneği Olmayan Engelliler Sarayı Bağcılar’da"

Giresun Federasyonu’nun İstanbul’daki merkezinde Giresunlu gençlerle buluşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.Giresun Federasyonu Gençlik Kolları’nın ‘Federasyon Buluşmaları’ kapsamında...

Lokman Çağırıcı: "dünyada Örneği Olmayan Engelliler Sarayı Bağcılar’da"

Giresun Federasyonu’nun İstanbul’daki merkezinde Giresunlu gençlerle buluşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.Giresun Federasyonu Gençlik Kolları’nın ‘Federasyon Buluşmaları’ kapsamında...

25 Aralık 2014 Perşembe 14:28
14 Okunma
Lokman Çağırıcı:
Giresun Federasyonu’nun İstanbul’daki merkezinde Giresunlu gençlerle buluşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Giresun Federasyonu Gençlik Kolları’nın ‘Federasyon Buluşmaları’ kapsamında düzenlediği toplantılarının bu haftaki konuğu, ‘Sosyal Belediyecilik’ konulu söyleşisi ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı oldu. Programda, AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, AK Parti İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Giresunspor eski başkanı Ömer Ülkü ve Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Özbay ve yönetim kurulu üyelerinin yanısıra İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde okuyan ya da çalışan, farklı kesimlerden kalabalık bir topluluk da hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu, “Değer yaratmaya çalıştığımız toplantılar silsilesinden biriyle daha beraberiz. Bu toplantılardan beklenenler inşallah gerçekleşir. Bu kurumun bir üyesi olan Sayın Lokman Çağrıcı’yı bu akşam burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bir belediye başkanın, bölgesindeki sosyal grupları iyi tanıması gerektiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Ülkemizin geleceği sissiniz. Sizlerin iyi hazırlanıp yetiştirilmesi geleceğimizin güven altına alınması demektir. Belediyecilikte hedef kitleniz insandır, insana hizmet ediyorsunuz, dolayısıyla bölgenizdeki sosyal grupları iyi tanımalısınız. Önce alt yapı planlanmış olsa her şey daha kolay olurdu. Belediyecilik yıllarca bir takım hegemonyalara uğradı, bizler şimdi eskinin tamirini yapıyoruz. Bu gün bölgeye nefes aldıran Vatan Caddesi yapılırken Rahmetli Adnan Menderes’e ‘Oraya uçak mı indireceksin?’ diyenler vardı” dedi.

Yapılan reformların ardından belediyelerde önemli atılımların gerçekleştiğini vurgulayan Çağırıcı, bazıları Türkiye’de ilk ya da tek olan hizmetlerini slâytlar eşliğinde gençlerle paylaştı. Tüm engelli guruplarına yönelik tek anaokulunun Bağcılar’da olduğunu ifade eden Başkan Çağırıcı, “Belediyecilik halkla ilişkilerle başlar. Toplumun her kesimine dokunabilmelisiniz ve sizi yanlarında hissedebilmeliler. Dünyada bir benzeri daha olmayan Engelliler Sarayı, tüm engelli guruplarına hizmet vermektedir” dedi.

Federasyon Başkan Yardımcısı Muhterem Memiş’in babasının cenazesi vesilesiyle Giresun’a giden Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, programının son bölümüne katıldı. Turan, Çağırıcı’ya teşekkürlerini bildirdi ve plaket takdim etti.

Yorumlar