banner464

Muş: "kardeşlik Duygusu Devam Ediyor"

Zonguldak’ta yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Gezi Parkı eylemi ve çeşitli kriz çıkaranlara AK Parti hükümetinin izin vermediğini söyledi.Filyos Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda...

Muş: "kardeşlik Duygusu Devam Ediyor"

Zonguldak’ta yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Gezi Parkı eylemi ve çeşitli kriz çıkaranlara AK Parti hükümetinin izin vermediğini söyledi.Filyos Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda...

19 Ekim 2014 Pazar 16:41
19 Okunma
Muş:
Zonguldak’ta yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Gezi Parkı eylemi ve çeşitli kriz çıkaranlara AK Parti hükümetinin izin vermediğini söyledi.

Filyos Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen Ekim ayı İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana Zonguldak’ta lider bir parti olduğunu ifade ederek, 2002 de yüzde 39.5 ile, 2007 de yüzde 41’e, 2011 seçimlerinde de bu oranı yüzde 47’ye çıkardıklarını ve 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yüzde 53’e kadar yükselttiklerini belirtti. Muş, Zonguldak’ın parti kurulduğu günden beri lider bir il olduğunu belirterek şöyle konuştu: "2002’den itibaren Zonguldak’ın oy oranlarına baktım. 2002’den günümüze kadar yaptığımız bütün yerel seçimlerde AK Parti’yi birinci çıkarmıştır. 2002 de yüzde 39.5 ile, 2007 de yüzde 41’e, 2011 seçimlerinde de bu oranı yüzde 47’ye çıkardık. 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yüzde 53’e çıkarmıştır.”

“TÜRKİYE’DE AK PARTİ GERÇEĞİ VARDIR”

Zonguldak’ta yapılan İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Zonguldak’ta alınan oy oranlarının yüzde 39’dan yüzde 53 gibi oranlar hedef bir parti çıkarttığını belirterek Türkiye’de bir Ak Parti gerçeği olduğunu ifade etti. Başkan Yardımcısı Muş, bu başarıyı buralara kadar getirenlere teşekkür ederek şunları söyledi: "İşte Zonguldak’tan aldığımız oy oranlarını yüzde 39’dan yüzde 53 gibi oranla almışsak, Türkiye’de bir AK Parti gerçeği vardır. Böyle bir partinin karşısında neler oldu. Neler yaşandı ve kim ne yapmaya çalıştı. 2011’den sonra yüzde 50 oranıyla aldığı oy oranıyla Ak Parti iktidarı güçlü bir lider oldu."

Mehmet Muş, Taksim Gezi Parkıyla ve çeşitli kriz çıkaranlara AK Parti hükümetinin izin vermediğini hükümeti yıkma girişiminde olanların başarılı olamadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “2011’den sonra AK Partinin önüne çeşitli oyunlar çıktı. 2011 yılından önce sürekli kaybedenler kulübü vardı. Yani eski Türkiye sevdalıları vardı. 2011 yılından sonra iktidarı kaybetmek isteyenler için bir takım işler yapılarak 7 Şubat MİT krizi yaşandı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın çalışma prensibi bellidir. Nasıl çalışması konusunda sistematik bilgiler vardır. Kimileri bu MİT’in istihbaratı kontrol etme gibi girişimde bulundu. Birileri bunu yapmaya çalıştı ancak beceremediler. Sonra İstanbul’da Taksim Gezi Parkında olaylar çıktı. Bu olaylar Türkiye’nin 78 vilayetine kadar sıçradı. Biz 2011 seçimlerinde bu Taksim ile ilgili projeleri açıklamıştık ve İstanbul’dan yüzde 50’ye yakın bir oy aldık. Ağaç kesilmesi gibi bir olay gündemde yoktu. Tezgah hazır. Başladılar ağaçlar kesildi. Arzu ettikleri isteği alamadılar. Olayları çığırından çıkacak kadar işler yaptılar ve başarı olamadılar. Bunların hedefleri iktidarı yıkmak ve milletin iradesini kendi himayeleri altına almak ama yapamadılar. Akabinde 17 Aralık olayları yaşandı. Toplumun hassas olacağı yerde bir senaryo hazırlanıyor sonra bu senaryo üzerinden hükümeti ele almak. Bu süreçlerde hükümetimiz, teşkilatımız ve vatandaşımız dik, sağlam, metanetli durdu ve tam anlamıyla geri püskürttü.”

“YENİ BAŞBAKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU’DUR”

Filyos Belediyesi çok amaçlı salonunda yapılan AK Parti İl Danışma Meclisinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı köşke gönderdiklerini kaydederek, Erdoğan’ın işlerini takip etmesi için yerine Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nu başbakan olarak seçtiklerini belirtti. Muş, 28 Ağustos’ta kongreyi yaparak Başbakanı seçtiklerini belirterek "Seçilmesinden sonra liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ve sürekli takip ettiği işler artık yeni Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’ndadır" dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİMİZDE TEK YAPACAĞIMIZ İŞ VATANDAŞLARI KUCAKLAŞTIRMAK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Filyos Belediyesinin çok amaçlı salonunda yapılan İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, IŞİD’ın saldırılarını bahane ederek Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eylem yapanları eleştirdi. Muş, konsolostukta rehin olarak kalan 49 vatandaşımızı Türkiye’ye sağ salim getirdiklerini ve Libya’da yaşanan olaylarda da 25 bin Türk vatandaşını aynı yöntemlerle aileleriyle kavuşturduklarını kaydetti. Muş, Türkiye’nin uluslararası alanda ne kadar güçlü olduğunu gösteren bir parti olduklarını belirterek "Aynı zamanda Libya’da da bu gibi durumlar oldu ve 25 bin vatandaşımızı oradan aldık. Bu kadar büyük bir işi yapan başka bir yer olmadı. Artık önümüzde güzel günler bizi bekliyor. 2015 yılında yapılacak seçimlere hazırlanmamız lazım. Buradan bir daha milletvekili kazanabilir miyiz diye hesabını yapmak gerekir. 2019’a kadar Türkiye’yi muazzam bir Türkiye yapacağız. Son olaylara değinmek gerekirse hükümetimiz çözüm sürecini başlattı. Milli birlik ve kardeşlik duygusu devam ediyor. Bu çözüm sürecimizde yapacağımız tek iş Türkiye’de her bir vatandaşımız birbiriyle kucaklaşsın.”

Basına kapalı devam eden toplantıya AK Parti Bolu Milletvekili Ali Er Coşkun, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar ve bazı belediye başkanları ile partililer eşlik etti.

Yorumlar