banner629

Muş’tan Afrin kahramanlarına destek

Muş’un Mercimekkale köyü sakinleri Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için askerlik başvurusu yaptı.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK, PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve büyük...

banner491
Muş’tan Afrin kahramanlarına destek
banner567

Muş’un Mercimekkale köyü sakinleri Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için askerlik başvurusu yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK, PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve büyük bir kararlılıkla sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı için köy meydanında toplanan vatandaşlar, askerlik başvurusu için yürüyüş yapıp, Jandarma Karakolu önünde Mehmetçik için slogan attı. ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı atan kimi engelli, kimi yaşlı, kimi genç, kimi çocuk onlarca vatandaş, Afrin kahramanlarının yanında yer almak için hazır olduklarını ve görev beklediklerini söyledi. Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için toplandıklarını hatırlatan Masat Levent, "Karakolun önündeyiz ve her an için görev bekliyoruz. Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan arkadaşlarımıza Allah’tan yardım diliyoruz, ailesine sabır diliyoruz ve her daim ben, ailem, tüm dostlarım, akrabalarım ve köylülerim Zeytin Dalı Harekatı için hazırız. Devletimizin yanındayız ve Zeytin Dalı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

"80 yaşındayım cephe için hazırım"

80 yaşında olduğunu hatırlatan ve cephe için hazır olduğunu ifade eden Mehmet Şükrü Levent, "Zeytin Dalı Harekatında bulunan askerlerimize Cenabı Allah yardım etsin. Biz onlarla olmak için hazırız, cemaatimizle, köylümüzle hazırız. Allah’tan dua, niyaz eyleriz. Oradaki askerimize, ordumuza her an için dua edip, Allah’ımıza yalvarıyoruz sen onların yardımcısı ol. Bizler şu anda karakolumuzun önünde toplandık ve Zeytin Dalı Harekatı’na gitmek için, her an için hazırız, hazırda bulunmaktayız Allah’a dua ederek bekliyoruz" diye konuştu.

"4 çocuğum var, 4’üde vatanıma kurban olsun"

Her yönüyle ülkelerinin arkasında olduklarını ifade eden Vehbi Kotan ise, "Afrin harekatı olsun, diğer başka konular olsun. Bundan evvelki dönemlerde Adnan Menderes’in kıymetini bilmedik, Eşref Bitlis’in kıymetini bilmedik, Turgut Özal’ın kıymetini bilmedik, Gaffar Okan’ların kıymetini bilmedik ama ben kendi şahsım olarak köylüm adına Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman için kıymetini bileceğiz ve sonuna kadar arkasında olacağız. Zeytin Dalı Harekatı olsun, Fırat Kalkanı Harekatı olsun her yönüyle devletimizin arkasındayız. Ben bu engelli halimle ülkemin her yönü ile arkasındayım. 4 çocuğum var, 4’üde benim vatanıma kurban olsun" ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner653

banner612

banner590