banner464

NEÜ'de "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" paneli

NEÜ'de "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" paneli

15 Mart 2016 Salı 13:32
24 Okunma
NEÜ'de

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ), "İstiklal Marşının 95. Kabul Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Paneli" düzenlendi.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Emre, Erol Güngör Konferans Salonu'ndaki panelde, Ersoy'a yakışır bir nesil olmak isteniyorsa, insanların sadece kendi dertleriyle dertlenmemeleri gerektiğini belirtti.

Dünyanın neresinde bir dengesizlik, zulüm varsa, kişinin oraya gidip onur bir yaşam inşa etmesi gerektiğini belirten Emre, "Akif, hep gayrete, çalışmaya işaret etmiş. Bunu yapmalısınız, kendiniz için yaptığınızı başkası için de yapabilen insanlar olmalısınız. Ümitsiz olmayacağız. Onu anlayan insanlar olacağız" dedi.

NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Tepebaşılı ise İstiklal Marşı'nda diriliş, uyanış, yeniden doğuş, İslam, egemenlik, umut, mücadele gibi kavramlara vurgu yapıldığını belirterek, İstiklal Marşı'nın Türk milletinin ebediliğini, Anadolu’nun milli mücadelesini, İstiklal Harbi'nin ruhunu ifade ettiğini vurguladı.

Program, panelistlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
Mehmet Akif ErsoyNEÜ
Yorumlar