banner464

Niğde'de "tanımsız cisim" araması

Niğde'de "tanımsız cisim" araması

25 Kasım 2015 Çarşamba 19:24
25 Okunma
Niğde'de

NİĞDE (AA) - Niğde'nin Çamardı ilçesi kırsalına tanımlanamayan bir cisim düştüğü yönünde duyum alınması üzerine arama çalışması yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Eynelli köyü civarına bir cismin düştüğü iddiaları üzerine askerler tarafından arazi araması yapıldı. Köylüler ve çobanların da desteğiyle bir süre devam eden çalışmalar, herhangi bir cisme rastlanılmaması üzerine sonlandırıldı.

Eynelli köyü muhtarı Zülbettin Akdağ, jandarmayla birlikte arama çalışmalarına katıldıklarını belirtti.

Dağlık alanda Ören, Çamlık, Cağlan ve Sekili bölgelerinde askerlerin yürüttüğü çalışmalara destek verdiklerini ifade eden Akdağ, şunları söyledi:

"Bölgede yanan bir arazi gördük ve buradan şüphelendik. Bölgede çok sayıda çoban var. Tek tek onlarla da görüştük. Ateşin çobanlar tarafından ısınma amaçlı yakıldığını öğrendik. Çobanlara yabancı bir cisim görüp görmediklerini sorduk. Olumsuz cevap alınca, aramalara farklı bölgelerde devam ettik. Askeri yetkililer çobanlardan sıra dışı bir olayla karşılaşmaları veya farklı bir cisim görmeleri durumunda kendilerine bilgi vermelerini istedi. Çobanlar hayvanlarını otlatırken bu konuda da arama yapacak. Düşen cismin ne olduğuyla alakalı veya nereden düştüğünü bize söylemediler."

Öte yandan yetkililer, kendilerine bir cisim düştüğü yönünde ihbar geldiğini, bunun üzerine arama yapmalarına rağmen herhangi bir şey bulunamadığını, arama yapan ekiplerin de geri çekildiğini belirtti.

Aranan cismin "füze" olduğu yönünde söylentilerin yayılması ise vatandaşlarda kısmen tedirginliğe neden oldu.

Yorumlar