Öğrenciler Trafik Dersini Uygulamalı Olarak Öğreniyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri trafik dersini simülasyon aracı ile uygulamalı olarak öğreniyor.Bölge trafikte ekipler amiri olarak görev yapan Selahattin Güler, Eğitim Fakültesi...

banner491
Öğrenciler Trafik Dersini Uygulamalı Olarak Öğreniyor
banner567
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri trafik dersini simülasyon aracı ile uygulamalı olarak öğreniyor.

Bölge trafikte ekipler amiri olarak görev yapan Selahattin Güler, Eğitim Fakültesi öğrencilerine haftada iki saat trafik dersi verdiğini belirterek, emniyet kemerinin önemini anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne ait olan simülasyon aracı ile öğrencilerin emniyet kemeri takmamamın zararlarını uygulamalı olarak gördüğünü ifade eden Güler, “Bilimsel araştırmalara göre, emniyet kemerinin kazalarda yüzde 65 oranında can güvenliği sağladığı öngörülüyor. Uzun yolda görev yaptığımız ve sürekli kaza olaylarına gittiğimiz için yüzde 90 oranında insanların hayatını kurtardığını görüyoruz” diyerek, GAÜN öğrencilerinin trafik dersini ilgiyle dinlediklerini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590