banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Öğrencilerden el emeği kuş evleri

Kütahya’da özel bir kolejin öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan el emeği ahşap kuş evleri, belediye yetkililerine teslim edildi.Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin hayata geçirdikleri program kapsamında yapılan kuş evleri, Sazak,...

GENEL 15.01.2018, 15:00
69
Öğrencilerden el emeği kuş evleri
banner762

Kütahya’da özel bir kolejin öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan el emeği ahşap kuş evleri, belediye yetkililerine teslim edildi.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin hayata geçirdikleri program kapsamında yapılan kuş evleri, Sazak, Enne, Çamlıca ve Kent Ormanı’na öğrenciler ve Kütahya İtfaiyesi ekipleri tarafından ağaçların dallarına asıldı.

Okul Müdürü Murat Karaca, sosyal proje kapsamında öğretmen ve öğrenciler tarafından 20 kuş evi, 10 kedi ve köpek kulübesi yapılarak, sokak hayvanlarına sahip çıktıklarını dile getirdi.

Karaca, "Doğayı ve canlıları korumak amacıyla yapılan bu çalışmalara her zaman destek vermeye hazırız. Allah’ın yarattığı bu canlılara karşı duyarlılık bizi sevindiriyor. Kış aylarını yaşadığımız bu günlerde onlara yuva kazandırmanın sevinci içerisindeyiz" diye konuştu.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, sokak hayvanlarını korumanın sadece belediyenin görevi olmadığını ifade etti.

Saraçoğlu, "Okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Sokak hayvanlarına korumak sadece belli kurumların görevi değildir. Sokak hayvanlarına herkes sahip çıkarsa ortada bir problem kalmaz" dedi. (EFE)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@