banner464

Öğrencilere iş arama becerileri anlatıldı

Öğrencilere iş arama becerileri anlatıldı

10 Mart 2016 Perşembe 14:13
23 Okunma
Öğrencilere iş arama becerileri anlatıldı

YOZGAT (AA) - Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilere kariyer hedefi belirleme konusunda seminer verildi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde görevli iş ve meslek danışmanları İbrahim Ekinci ve Yasemin Avan tarafından Adalet Meslek Yüksekokulu Konferans Salonundaki seminerde öğrencilere hedef belirleme ve özgeçmiş hazırlama, etkin mülakat ve görüşme teknikleri konuları anlatıldı.

Ekinci, seminer sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin kariyer fırsatları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak ve en uygun kariyer hedefi belirlemek amacıyla seminer düzenlediklerini söyledi.

Seminerin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Ekinci, ''Hedef belirleme ve özgeçmiş hazırlama konuları hakkında aydınlatıcı bilgiler verdik. Yozgat'taki tüm üniversite öğrencilerinin iş yaşamına geçiş süreçlerinde kariyerleriyle ilgili doğru kararlar alabilmeleri ve bu doğrultuda kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri, iş arama ve bulma sürecinde önemli olan bazı becerilerin farkına varmaları amacıyla bu seminerleri gerçekleştiriyoruz" dedi.

İş ve meslek danışmanı Avan ise, seminerde kariyer hayatını ciddi anlamda etkileyen mülakat tekniklerini anlattıklarını vurgulayarak işverenlerin aradıkları nitelikler konusunda bilgi verdiklerini dile getirdi.

Yorumlar