banner464

(özel Haber) Kayıp Oğlu İçin Validen Yardım İstedi

İzmir’in Çeşme ilçesi yakınlarında iki hafta önce arkadaşlarıyla balık tutmak için açılan Orhan Bingöl’den hâla haber alınamadı. Dün askeri birliğine teslim olacak olan 20 yaşındaki gencin acılı annesi oğlunun şüpheli ölüme...

(özel Haber) Kayıp Oğlu İçin Validen Yardım İstedi

İzmir’in Çeşme ilçesi yakınlarında iki hafta önce arkadaşlarıyla balık tutmak için açılan Orhan Bingöl’den hâla haber alınamadı. Dün askeri birliğine teslim olacak olan 20 yaşındaki gencin acılı annesi oğlunun şüpheli ölüme...

04 Kasım 2014 Salı 14:53
19 Okunma
(özel Haber) Kayıp Oğlu İçin Validen Yardım İstedi
İzmir’in Çeşme ilçesi yakınlarında iki hafta önce arkadaşlarıyla balık tutmak için açılan Orhan Bingöl’den hâla haber alınamadı. Dün askeri birliğine teslim olacak olan 20 yaşındaki gencin acılı annesi oğlunun şüpheli ölüme kurban gittiğini belirterek İzmir Valiliği’nden yardım istedi.

İddiaya göre, 20 yaşındaki Orhan Bingöl, Çeşme yakınlarındaki Gerence Körfezi’nde kıyıdan yaklaşık 100 metre uzaklıkta balık tutmak için botla açıldı. Açıldıktan 15 dakika sonra şiddetli fırtına sebebiyle bot alabora oldu. Telaşla yardım çağırmak için denize atlayan Orhan Bingöl bir daha geri dönmedi. Botla bir müddet sürüklendikten sonra balıkçı çiftliklerine tutunan Soner Ü ve Murat Ö de, sahil güvenlik ekiplerinin kendilerini fark etmeleriyle kurtarıldı. 3 Kasım’da askere gidecek olan Orhan Bingöl’ün ise hâla izine rastlanmadı. Gerence Körfezi’nde arama çalışmaları yapan AFAD, AKUT ve sahil güvenlik ekipleri de aramalarını bitirmesi üzerine Orhan Bingöl’ün annesi Ayla Gül de İzmir Valiliği’ne başvurdu.

“İFADELER ÇELİŞKİLİ”

Evladının şüpheli bir ölüme kurban gittiğini düşünmeye başladığını söyleyen anne Ayla Gül, İzmir Valiliği’nden yardım istedi. İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yurt dışında olması sebebiyle Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu ile görüşen acılı anne, oğlunun bulunması için yardım talebinde bulundu. Vali Yardımcısı Harputlu’nun kendisiyle ilgilendiğini aktaran Ayla Gül, “Durumu izah ettim, sağolsun beni dinledi. Yardımcı olacağını, konuyla ilgileneceğini söyledi. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Nereye başvurmam gerekiyorsa ne yapmam lazımsa yapacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım. O insanlar elini kolunu sallayarak gezemeyecekler” dedi.

Orhan’ın yanındaki arkadaşlarının verdiği ifadelerin çelişkili olduğunu belirten Ayla Gül, yanındakilerden birinin giyinip atladığı birinin de soyunup atladığı yönünde ifadelerinin de kendisini şüpheye ittiğini söyledi.

“ÖLÜSÜ DE YOK DİRİSİ DE”

Oğlunun 16 gündür kara, deniz ve havadan arama yapılmasına rağmen hiçbir izine rastlanmadığını belirten Gül, şunları söyledi: “Benim oğlum 16 gündür ortada yok ve ben elim kolum bağlı bekliyorum. Denizde diyorlardı, denizdeki aramalar sonuç vermedi. Benim çocuğumun başına kesinlikle bir şey getirdiler ve denizde olduğu süsü verildi. 16 gündür denizden, kara ve havadan o kadar araştırma yapılıyor. Ama çocuğumun bir eşyası, bir ayakkabısı hiçbir şeyi yok. Denizin aldığını deniz üç günde veriyor. Ama bu çocuğun ölüsü de yok dirisi de. Ölüsünü bile görsem o zaman, ’Allah’tan geldi ve Allah’a gitti’ diyeceğim. Ama yok oğlum. Ben gözümle görmeden bu işin peşini bırakmayacağım. İki elim de o kişilerin yakasında olacak."

“O ARTIK DEVLETİN ÇOCUĞU”

Yetkililere seslenen acılı anne, “Ben yardım istiyorum. Onların da evlatları var. Benim çocuğum askerdi, dün teslim olacaktı. Artık bu devletin çocuğu, buna el atmaları lazım. Lütfen yardım edin. Yetkililerden yardım istiyorum. Herkesin evladı var. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın” diye konuştu. Evladının bulunmasını isteyen Ayla Gül’ün eşinden ayrı olduğu öğrenildi.

Yorumlar