banner464

Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş: "artık Milletin İradesi Sandığı Yansıyor"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kütahya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, Çınar Otel’de Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de katılımı ile gerçekleştirildi.Kongreye AK Parti Merkez İlçe Başkanı...

Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş: "artık Milletin İradesi Sandığı Yansıyor"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kütahya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, Çınar Otel’de Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de katılımı ile gerçekleştirildi.Kongreye AK Parti Merkez İlçe Başkanı...

01 Kasım 2014 Cumartesi 15:51
25 Okunma
Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş:
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kütahya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, Çınar Otel’de Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de katılımı ile gerçekleştirildi.

Kongreye AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sebahettin Ceyhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan ile delegeler ve davetliler katıldı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkta yaşanan gelişmelerin ve değişmelerin yeni Türkiye hedefi ile birlikte gerçekleştiğini belirtti. Yeni dönemde milletin kendi iradesini ortaya koyduğunu ve bunun da yapılan her türlü iş ve işlemlerde ortaya çıktığını ifade eden Memiş, "Türkiye genelinde 150 bin civarındaki üye arkadaşımız oy kullandı. Bu anlamda delege seçimleri esnasında göstermiş oldukları ilgiden, bu sürece katmış olduklarından ve sürecin olumlu geçmesini sağladıklarından dolayı şube başkanıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, temsilci arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Elbette bu ülkede demokrasinin tesisi çok kolay olmadı. Özellikle 1960’lı yıllardan sonra, çok partili döneme geçildikten sonra bu ülkede millet üzerinde her 10 yılda bir bazı oyunlar oynandı. Ama son 12 yıldır demokrasi adına, milletin iradesinin sandığa yansıtılması adına önemli adımlar atıldı. 11 Ağustos sabahı Türkiye’de yeni bir Türkiye sloganıyla uyandık. Yeni Türkiye’nin bu günlere gelmesinde Memur-Sen’in demokratik anlayışı, demokrasiye ve insan haklarına olan inancı, insana olan saygısının da katkı sağladığına inanıyorum. Memur-Sen olarak sendikacılığı farklı bir noktaya taşıdık. Bu süreçte Memur-Sen ailesi olarak millet iradesinin sandığa yansımasına ve millet üzerinde oynanan oyunların son bulmasına en büyük katkıyı hep beraber verdik" diye konuştu.

Sağlıkta dönüşümün ciddi olarak başladığını belirten Memiş, "Sağlık çalışanlarının da bu dönüşümden fayda sağlamaları gerekiyor. Bu yüzden özlük haklarına kavuşturulmaları lazım. Özellikle sağlık çalışanlarına şiddet olaylarının ortadan kaldırılması gerekiyor. Sendika olarak da bunun mücadelesini veriyoruz. Biz sendikacılığa yeni bir boyut getirdik. Bizim anlayışımız, çözüm odaklı anlayış. Ebette yeri geldiğinde meydanlara inilecektir ve demokratik haklar kullanılacaktır. Kullanılması da gerekir. Demokratik tepki verilmesi gerekir. Sorunlu sendikacılık değil sorumlu sendikacılık yapmak lazım. 2009 yılından bu yana çok fazla kazanım elde ettik. Neyi nerede, ne zaman isteyeceğinizi bilirseniz sonuca ulaşıyorsunuz. Bunu bilmeniz, çözüm odaklı olmanız lazım. Sağlık konusundaki çalışmalarımızda da sonuç aldık" ifadelerini kullandı.

Yorumlar