Servis şoförlerine eğitim verildi

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte trafiğe katılan okul servis şoförlerine İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik görevlilerince eğitim semineri verildi.J.Asb.Kd.Başçavuş...

banner491
Servis şoförlerine eğitim verildi
banner567

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte trafiğe katılan okul servis şoförlerine İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik görevlilerince eğitim semineri verildi.

J.Asb.Kd.Başçavuş Hasan Demirer tarafından yapılan sunumda okul servis araç şoförlerine trafikte uyulması gereken kurallar görsel olarak anlatıldı.

Seminerde son beş yılda okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarında en çok ihlal edilen kurallar üzerinde duruldu.

Demirer, okul servis şoförlerine yönelik yaptığı konuşmada, "Araçlarınızda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, umutlarımızı ve yarınlarımızı taşıyorsunuz. Hata yapmak gibi bir lüksünüz yok. Çok dikkatli olmalısınız" dedi.

Okul servisleri denetimlerinin sıklıkla sürdürüleceğini vurgulayan yetkililer, emniyet kemeri kullanımı ve öğrencilerin güvenli taşımaları konusunda sürücüleri uyardı.

Farklı bilgilere ilişkin sunumların yapıldığı seminerde şoförlere, trafik kuralları, cezalar, öğrenci, öğretmen ve velilerle iletişim şekli konusunda bilgi verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590