banner464

Şevki Yılmaz: Diyanet, Gençlikspor ve MEB’e dikkat!

Kapatılan Refah Partisi'nden 20'nci dönem milletvekili yapan Şevki Yılmaz kurumlardan paralel yapı mensuplarının temizlenmesi gerektiğini vurguladı. 

Şevki Yılmaz: Diyanet, Gençlikspor ve MEB’e dikkat!

Kapatılan Refah Partisi'nden 20'nci dönem milletvekili yapan Şevki Yılmaz kurumlardan paralel yapı mensuplarının temizlenmesi gerektiğini vurguladı. 

24 Temmuz 2016 Pazar 03:12
7063 Okunma
Şevki Yılmaz: Diyanet, Gençlikspor ve MEB’e dikkat!
Kapatılan Refah Partisi'nde 20'nci dönem milletvekilli olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Şevki Yılmaz, Yeni Akit TV kanalına gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şevki Yılmaz Fettullahçı Terör Örgütü militanlarının başta diyanetten temizlenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Yılmaz darbeleri önleyici kurumların başta Dinayet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın olduğunu belirtti. Yılmaz, üstüne basa basa üç kurumun kesinlikle temizlenmesi gerektiğini ve FETÖ mensuplarının buralara yuvalanarak kendilerini gizlediği aktardı. Şevki Yılmaz ve ekibi bu üç kurumdaki paralel yapı militanlarını çok titiz bir çalışma ile belirleyerek liste hazırladı. Şevki Yılmaz ve ekibi 81 ilde yaptığı çalışmalar kapsamında, FETÖ ile uzaktan yakından alakası olanların isim listelerini Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kutulmuş’a bizzat teslim etti. Şevki Yılmaz Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a çağrı yaparak bunların acilen görevden alınmasını istedi.
AK Parti’ye yakın derneklere geçtiler
Şevki Yılmaz’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, listede diyanetten müftüler dâhil birçok din görevlisinin olduğu öğrenildi. Özellikle din görevlileri alımında yapılan sınavlarda birçok paralel yapı mensubunun yerleştirildiği aktarıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 81 ilde görev yapan çok sayıda öğretmeninde deşifre olduğu belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda ise bazı memurların yanı sıra antrenör ve gençlik liderlerinin olduğu belirtildi. Özellikle gençlik lideri alımlarında çok sayıda kişi bu terör örgütü tarafından yerleştirilerek, aktif görevlere getirildiği aktarıldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nda FETÖ mensuplarının deşifre olduğu ancak din görevlileri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda ki FETÖ militanlarının AK Parti’ye yakın dernek ve cemaatlere geçerek gizli bir şekilde faaliyetlerini sürdürdükleri belirtildi. 
Listede Karaman'da görev yapan bazı isimlerin olduğuda öğrenildi. 
 
Son Güncelleme: 24.07.2016 11:50
Yorumlar