banner597

SGK İlkokul öğrencilerini ağırladı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Antalya İl Müdürlüğü, ilkokul öğrencilerini ağırladı. Ahmet Ferda Kahraman İlkokulu öğrencileri sosyal güvenlik konulu etkinlikte müdürlük çalışanları ile bir araya geldi.Öğrenciler, Sosyal güvenlik ile...

banner491
SGK İlkokul öğrencilerini ağırladı
banner567

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Antalya İl Müdürlüğü, ilkokul öğrencilerini ağırladı. Ahmet Ferda Kahraman İlkokulu öğrencileri sosyal güvenlik konulu etkinlikte müdürlük çalışanları ile bir araya geldi.

Öğrenciler, Sosyal güvenlik ile ilgili temel kavramların hikayeleştirildiği “Güven ile Güvenli Sigortalılığa” isimli çizgi filmi izledi. Çizgi filmin ardından öğrencilere, hazırlanan sorular yöneltildi. Öğrencilerin sosyal güvenlik ile ilgili verdikleri cevaplardan sonra, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, “Sosyal güvenlik bilincini toplumun tüm kesiminde oluşturmak ve kayıt dışı istihdamı önlemek kurum olarak en önemli hedeflerimizden biri. Öğrencilerimiz ile birlikte çizgi filmi izledikten sonra görüyorum ki, kayıt dışı istihdam ile mücadelede Kurumumuza en büyük destek bilgilendirdiğimiz ve bilinçlendirdiğimiz öğrencilerimizden gelecektir” diye konuştu.

“Güvenle büyüyün diye canla başla çalışıyoruz”

Öğrencilere, sizler sadece büyümekle kalmayın, güven içinde büyüyün istiyoruz diye seslenen İl Müdürü Deniz, “Sevgili çocuklar, sizler sadece büyümekle kalmayın. Büyüyün ve büyürken kendinizi güvende hissedin diye biz canla başla çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

SGK Antalya İl Müdürlüğünce, toplum yararına yapılan ve sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesine yönelik, Ahmet Ferda Kahraman İlkokulu Müdürlüğü desteği ile düzenlenen etkinlik, sosyal güvenliğin öneminin akıcı bir dille anlatıldığı hikaye kitapları ile birlikte eğitim setinin öğrencilere hediye edilmesi ile tamamlandı.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner601