Şiddetli fırtına elektrik kesintisine neden oldu

Van’da dün gece saatlerinde etkisini artıran fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşandı.Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada; Van merkez, Gevaş ve Edremit ilçelerinde şebekenin...

banner491
Şiddetli fırtına elektrik kesintisine neden oldu
banner567

Van’da dün gece saatlerinde etkisini artıran fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşandı.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada; Van merkez, Gevaş ve Edremit ilçelerinde şebekenin üzerine uçan çatılar ve devrilen ağaçlar nedeniyle enerji kesintisi yaşandığı belirtildi. Edremit ilçesine ve Van merkezin bazı noktalarına enerji veren çift devre 477 taşıyıcı direğin de saat 03.00 sularında fırtınadan dolayı hasar gördüğü için Edremit ilçesinde bir süre enerji kesintisi yaşandığı ifade edilen açıklamada, “Oluşan arıza nedeniyle Van merkezde enerjisiz kalan noktalar, alternatif kanallardan beslenerek saat 08.30 sularında enerjilendirilmiştir. Edremit ilçesinde oluşan arızaya da ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla müdahale ederek onarımları tamamlamış ve saat 11.30 sularında Edremit ilçesine de aşamalı olarak enerji verilmiştir. Olumsuz hava şartlarının şebekemize verdiği hasar nedeniyle oluşan enerji kesintisinden mağdur olan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ediyoruz. Ayrıca fırtına nedeniyle kopan iletkenlerin vatandaşlarımızca tespit edilmesi durumunda; iletkenlere hiçbir şekilde müdahale etmemelerini, acilen 186 Çağrı Merkezimizi arayarak bildirim yapmalarını, halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması adına önemle rica ederiz. Enerji sürekliliğini sağlamak için ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerinin başındadır” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590