banner597

SP Melikgazi İlçe Başkanı Aktaş, "Sloganik ve göstermelik açıklamalar istemiyoruz"

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yaptığı basın açıklamasında ABD ve İsrail’e tepki göstererek, "Bu olağanüstü durum karşısında her zaman olduğu gibi bir takım sloganik ve göstermelik açıklamalar istemiyoruz"...

banner491
SP Melikgazi İlçe Başkanı Aktaş, "Sloganik ve göstermelik açıklamalar istemiyoruz"
banner567

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yaptığı basın açıklamasında ABD ve İsrail’e tepki göstererek, "Bu olağanüstü durum karşısında her zaman olduğu gibi bir takım sloganik ve göstermelik açıklamalar istemiyoruz" dedi.

Parti binasında yapılan açıklamada SP Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, "ABD Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etti ve elçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağını belirtti. Bu İslam alemi tarafından asla kabul edilebilecek bir durum değildir" diye konuştu.

"Bu olağanüstü durum karşısında her zaman olduğu gibi bir takım sloganik ve göstermelik açıklamalar istemiyoruz. Mutlaka somut bir takım adımlar atılmalıdır" diyen Aktaş, "

İslam işbirliği teşkilatı olağanüstü toplantıya çağrıldı. Biz biliyoruz ki daha öncede bu tip toplantılar yapıldı ancak yaptırımı olmayan bir takım sözde kararlar alındı ve hiçbir netice çıkmadı ve sadece kağıt üzerinde kaldı. Peki ne yapılmalıdır?

İsrail ile yapılan Mavi Marmara anlaşması derhal iptal edilmelidir. Ayrıca bu anlaşmadaki Ankara ve Kudüs ibarelerinin de oldukça manidar olduğunu düşünüyoruz. Neden Ankara ve Tel Aviv değilde Ankara ve Kudüs?

İsrail doğalgazını Avrupa’ya taşıyacak olan boru hattı projesinin derhal askıya alınmasıdır.

Asıl önemli olan konu ise İslam alemini içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan İslam birliğinin samimi ve ciddi bir işbirliği içerisinde kurulmasıdır. Zaten 1997 yılında kurulmuş olan ve İslam birliğinin çekirdeğini oluşturan D8 gibi önemli bir birlik mevcut var. Yapılması gereken D8 in bakanlar düzeyinde göstermelik olarak sürdürülmesi değil ciddi kararlar ve işbirlikleri oluşturulmasıdır." diyerek şunları söyledi:

"İİT nın acil toplantıya çağrılmasının yanında başkanlar düzeyinde D8 inde acil toplanması ve daha ileri adımların atılması şarttır.

Üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki;

15 yıldır tek başına iktidar olan Ak Parti döneminde stratejik müttefikimiz, dostumuz dedikleri ABD’nin Kudüs’ü başkent ilan ettikleri bir konuma gelinmiştir. Gelinen nokta göstermiştir ki Saadet Partisinin en kısa zamanda iktidarı şarttır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590