Tarihi Kentler Birliği Toplantısı Bakan Ala’nın Katılımıyla Gerçekleşti

Tarihi Kentler Birliği (TKB) toplantısı, Erzurum’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın katılımıyla gerçekleşti. Programda konuşan Bakan Ala, PKK tarafından 33 kişinin katledildiği Çat Yavi katliamını yıl dönümünde kınadı.Palandöken’de...

banner491
Tarihi Kentler Birliği Toplantısı Bakan Ala’nın Katılımıyla Gerçekleşti
banner567
Tarihi Kentler Birliği (TKB) toplantısı, Erzurum’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın katılımıyla gerçekleşti. Programda konuşan Bakan Ala, PKK tarafından 33 kişinin katledildiği Çat Yavi katliamını yıl dönümünde kınadı.

Palandöken’de bulunan Xanadu Otelinde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Toplantısına İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve bölgedeki çevre il valileri, belediye başkanları katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen’in açılış konuşmasıyla başlayan programda ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve ardından da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, birer konuşma yaptı.

Yusuf Ziya Yılmaz, çarpık kentleşmeye dikkat çekerek bunun önüne geçilmesi için projeler öne sürdü.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’da tarihi dokunun korunmasını belediye başkanlarından isteyerek kentsel yapılaşmaya değindi.

Konuşmasının sonunda 25 Ekim 1993 tarihinde 33 kişinin PKK tarafından katledildiği Çat Yavi katliamın kınayan Bakan Ala, “Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Programın sonunda Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Bakan Ala’ya oltu taşı tespih ve kentin yöresel dokumalarından şal atkı hediye etti.

Bakan Ala, daha sonra Polat Renaissence Otelinde düzenlenen Mülkiye İdare Amirleri ve İlçe Belediye Başkanları Etik Liderlik Semineri programına katıldı.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546