Tarihi Saat Kulesi etrafına EDS’li çözüm

Yozgat’ın tarihi simgelerinden biri olan Saat Kulesini korumak ve etrafındaki trafiği rahatlatmak için yapılan çalışmanın ardından o bölgeye Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulacak.Tarihi Saat Kulesi’ni gelecek nesillere aktarmak için...

banner491
Tarihi Saat Kulesi etrafına EDS’li çözüm
banner567

Yozgat’ın tarihi simgelerinden biri olan Saat Kulesini korumak ve etrafındaki trafiği rahatlatmak için yapılan çalışmanın ardından o bölgeye Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulacak.

Tarihi Saat Kulesi’ni gelecek nesillere aktarmak için kule etrafında koruma çalışmaları gerçekleştiren Yozgat Belediyesi, saat kulesi etrafına yapılan araç parklarının da önüne geçecek. Tarihi Saat Kulesi’nin Yozgat’ın vazgeçilmez simgelerinden biri olduğunu belirten Yozgat Belediyesi Başkanı Kazım Arslan, yaklaşık iki hafta sonra Saat Kulesi etrafına elektronik fotoğraflama sistemi kuracaklarını söyledi.

Tarihi Saat Kulesi’nin korunup gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine değinen Başkan Arslan,"Saat Kulesi’ne çok yakın seyreden trafik, kulenin güvenliği açısından zarar ortaya çıkartabilecek durumda. Dolayısıyla Anıtlar Kuruluyla da görüşerek Saat Kulesi’nin etrafını rahatlatmak istedik. Şu anda yapılan düzenleme itibariyle mevcut yoldan daha dar olmayacak. Oradaki dubaları kaldıracağız ve yolu genişletmiş olacağız. Ama maalesef yolu ne kadar genişletirsek o kadar fazla araba çekilmek suretiyle yolu daha fazla daraltıyorlar. Buna engel olmak için orada elektronik denetleme sistemi kuracağız. Saat Kulesi etrafına park eden araçlara otomatik olarak ceza yazılacak" dedi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546