banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

TGF Genel Başkanı Karaca'ya Adana'dan 2 Ödül

Çeşitli ziyaretler için Adana'ya gelen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca'ya 2 ayrı kuruluş tarafından Anadolu Basınının sorununun çözümü ve Basın Özgürlüğü mücadelesi nedeniyle ödül verildi.

GENEL 23.05.2022, 09:34 23.05.2022, 09:36
625
TGF Genel Başkanı Karaca'ya Adana'dan 2 Ödül
banner762

İlk tören Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde yapıldı. TGF Genel Başkanı Karaca Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin 47. Kuruluş yıl dönümünü kutlayarak ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'e bir plaket verdi. Daha sonra "Zirvedekiler ödülü" Adana Toros Gazetesi sahibi Erden Arat adına Hüseyin Arat ve TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir tarafından verildi.

Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti ve Çukurova Çağdaş Gazetesinin birlikte organize ettiği yılın başarı ödülleri töreninde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Yılın Basın ödülüne layık görüldü. Bu yıl 27.si düzenlenen Belediye Başkanı, Siyasiler, Muhtarlar, STK Başkanları ve iş insanlarının ödül aldığı törende TGF Genel Başkanı Karaca'nın ödülünü TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Şahin Özer ve Çukurova Çağdaş Gazetesi yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelikten ve Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ceyhun Özer birlikte verdiler. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, "Bana bu ödülü laik görenlere teşekkür ederim. Bu ödülü Anadolu basını için alıyorum" dedi

Ödül töreninde konuşan Karaca şu görüşlere yer verdi;

"Anadolu basını maalesef can çekişiyor, gazeteler kapanmaya devam ediyor.

 Anadolu basını zor bir süreçten geçiyor. İktidar partisi de muhalefet partisi de Yerel Basına sahip çıkmıyor. TGF olarak bu sorunların çözümü için mücadele ediyoruz. Basının sorunlarını çözmek için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz” diye konuştu.

TGF Genel Başkanı Karaca'nın Adana ziyaretine TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir, TGF Genel Başkan  Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe'de eşlik etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@