banner464

TOKİ Beyşehir'e 469 konut daha inşa edecek

TOKİ Beyşehir'e 469 konut daha inşa edecek

04 Mart 2016 Cuma 11:40
17 Okunma
TOKİ Beyşehir'e 469 konut daha inşa edecek

KONYA (AA) - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Beyşehir ilçesine 469 konut daha inşa edecek.

Beyşehir Belediyesi’nin girişimi ile başlatılan 2. etap toplu konut projesi Beyşehir’de uygulamaya geçiriliyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde yeni bir toplu konut hamlesinin daha hayata geçirilmeye başladığını söyledi.

TOKİ konutlarının bulunduğu yerleşkede yakında 2. etap toplu konutlarının yükselmeye başlayacağını belirten Özaltun, “Bu konutların yapımı için TOKİ Başkanlığı dün itibariyle işin ihaleye çıkılacağı duyurusunu yaptı. 28 Nisan saat 14.30’da 2. etap konutları için TOKİ Başkanlığımız ihaleye çıkıyor. İhalenin ardından bu bölgede 2+1’den oluşan 75 ve 100’er metrekarelik konutlar ile 3+1 daireli 125 metrekarelik konutların yükselmesi planlanıyor. Burada yapılacak konutların büyük bölümü de Beyşehir Gölü manzarasına sahip olacak. Konutlar değişik estetik mimarisiyle göz kamaştıracak. Beyşehirimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

TOKİ yatırımları ile Beyşehir’deki konut açığının giderilmesine gayret gösterildiğini vurgulayan Özaltun, şunları kaydetti:

“Konya’da inşaat sektörünün son yıllarda parlayan yıldızı haline gelen Beyşehir ilçesi adeta konut yatırımlarına doymuyor. Bir taraftan devlet yatırımları, bir yandan da müteahhitlerimiz ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan konutları tamamlayabilmek için seferber olmuş durumda. Beyşehir’de TOKİ daha önce de Avşar Mahallesi’nde 448 dairelik konutlar inşa etmiş, burada yeni bir mahalle ortaya çıkmıştı. Bölgede müteahhit firmaların da konut yatırımlarıyla halen yaklaşık 2 bin nüfusun yaşam sürdüğü Avşar Mahallesi'nde 2. etap toplu konutlarının da hak sahiplerine tesliminin ardından buradaki nüfus potansiyelinin ikiye katlanacağını tahmin ediyoruz. Burada halen inşaatı devam eden Kültür Merkezi, inşa edilecek Emniyet hizmet binası ve yarı olimpik yüzme havuzuyla birlikte çok büyük bir nüfusa hitap eden büyük bir yaşam merkezi oluşacak.”

Özaltun, 2. etap toplu konut alanında proje çerçevesinde 469 yeni konutun yanısıra 1 cami, 1 ticaret merkezi ve sosyal tesis gibi donatıların yapılacağını bildirdi.

Yorumlar