banner464

Vali Düzgün, kurum müdürleriyle bir araya geldi

Vali Düzgün, kurum müdürleriyle bir araya geldi

02 Mart 2016 Çarşamba 14:30
22 Okunma
Vali Düzgün, kurum müdürleriyle bir araya geldi

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kamu kurumlarının müdürleriyle koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Kayseri Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erciyes Kamp ve Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya vali yardımcıları ile kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

Düzgün, toplantının açılışında, Kayseri’ye hizmet eden kamu kurumlarının birbirlerinin faaliyetlerini tanımalarını ve koordinasyonun eksiksiz bir şekilde sürdürülerek kamu yatırımlarının sorunsuz devamını amaçladıklarını belirtti.

Kamu kurumlarında yerli malların kullanılmasının ve teşvik edilmesinin önemini vurgulayan Vali Düzgün, tüketimde alternatifi olan ürünlerde yerli malların tercih edilmesinin gerekliliğini ifade etti.

Mart ayında İstiklal Marşının Kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası etkinliklerinin olacağını belirten Düzgün, kamu kurumlarında İstiklal Marşının Kabulü haftasında gençlere yönelik, milli duyarlılığı artıracak etkinlikler yapılması, Çanakkale Şehitlerini Anma Haftasında ise kamu kurumlarında görev yapan idareciler başta olmak üzere kamu personelinin aileleri ve çocukları ile şehit ailelerini ziyaret etmeleri ve onların acılarını paylaşmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Düzgün, sosyal medyanın kitlesel iletişim noktasındaki önemine değinerek, gençlerin sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda sorumlu davranmaları hususlarında herkesin kendi çocuklarından başlamak üzere personelini bilgilendirmesini, gençlik merkezi ve okullarda da yönetici ve öğretmenler tarafından gerekli bilgilendirmenin yapılmasını istedi.

Yorumlar