Yasin Börü davasında dördüncü duruşma yarın

Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Börü, Dakak, Güneş ve Gökguz'un öldürülmesine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması yarın Ankara'da yapılacak.

banner491
Yasin Börü davasında dördüncü duruşma yarın
banner567

ANKARA (AA) - Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te, Kobani'de (Ayn el Arap) yaşananlar bahane edilerek gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması yarın görülecek.

Güvenlik gerekçesiyle Diyarbakır'dan Ankara'ya nakledilen davanın dördüncü duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak.

Davanın bir önceki duruşmasında, olaylar sırasında yaralanan Yusuf Er ile maktuller Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un annelerinin şikayetçi olarak beyanları alınmıştı. Tutuklu sanıklar ile avukatlarının tahliye taleplerinin reddedildiği duruşmada, tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına karar verilmişti.

Mahkeme heyeti, sanıkların, olay günü telefon sinyal bilgilerine ilişkin bilirkişi raporu alınmasını kararlaştırmıştı.

İddianame

İddianamede sanıkların, dört maktulü "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan 4'er, "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan 1'er kez olmak üzere, toplam 5'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor. İddianamede sanıkların, Er'in yaralanmasına ilişkin de ayrıca cezalandırılmaları talep ediliyor.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535