banner464

Yılbaşı kutlamalarına "Noel baba"lı protesto

- Nevşehir'de bir vatandaş, yılbaşı kutlamalarını protesto etmek için Noel baba kıyafetiyle broşür dağıttı

Yılbaşı kutlamalarına "Noel baba"lı protesto

- Nevşehir'de bir vatandaş, yılbaşı kutlamalarını protesto etmek için Noel baba kıyafetiyle broşür dağıttı

31 Aralık 2015 Perşembe 16:56
43 Okunma
Yılbaşı kutlamalarına

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, yılbaşı kutlamalarına tepki göstermek isteyen İbrahim Çiğdem (27), Noel baba kostümü giyerek vatandaşlara broşür dağıttı.

Atatürk Caddesi'nde, üzerinde Suriye ve Filistin'de yaralanan çocukların resimlerinin olduğu broşürleri dağıtan Çiğdem, sokak sokak dolaşarak Noel ve yılbaşı kutlamalarının Hristiyan geleneği olduğunu söyledi.

 İnsanları bilinçlendirmek amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiğini ifade eden Çiğdem, vatandaşlara broşür verirken ilk etapta tepkiyle karşılaştığını ancak broşürü alan vatandaşların daha sonra kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Noel geleneğinin Müslümanlara dayatılmaya çalışıldığını öne süren Çiğdem, şunları söyledi:

"Bizim kültürümüzde Noel ve yılbaşı kutlaması yok. Noel, Müslümanlara dayatılıyor. Noel'in Müslümanlarla ilgilisi olmadığı için vatandaşlarımızı uyarmaya çalışıyorum. Batı toplumu Müslümanlara her dönemde kan ve gözyaşı hediye etti. Biz, Müslümanız. Filistin, Arakan, Suriye topraklarında çocuklar, kadınlar, yaşlılar katledilirken, biz bu zulmü görmezden gelemiyoruz. Batının bayramı olan Noel ve yılbaşı kutlamalarını bu yüzden reddediyoruz."

Yorumlar