banner464

Yıldız Dağı'na "Buz Park" projesi

- Proje kapsamında, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde buz pateni yapılacak

Yıldız Dağı'na "Buz Park" projesi

- Proje kapsamında, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde buz pateni yapılacak

16 Kasım 2015 Pazartesi 13:23
13 Okunma
Yıldız Dağı'na "Buz Park" projesi

SİVAS (AA) - Sivas'ta geçen yıl sezon açılışı gerçekleştirilen Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde buz pateni yapılabileceği bildirildi. 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, yaptığı yazılı açıklamada, merkezde hayata geçirdikleri "Buz Park" projesinin Sivas İl Özel İdaresi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansının yüzde 50 eş finansmanıyla hayata geçirildiğini belirtti.

Kayak merkezinde kötü hava şartlarında mekanik tesislerin çalışmadığı zamanlarda "Buz Park"ın kayakseverler için alternatif eğlence merkezi olacağını ifade eden Ayhan, projenin bölgenin turizm altyapısını güçlendireceğini vurguladı.

Bölgenin cazibe merkezi olması için önemli bir adımın daha atıldığına dikkati çeken Ayhan, şunları kaydetti:

"Sadece kayakla değil her anlamda bölgeyi donanımlı hale getirmek için birçok alternatifle Yıldız Dağı'nı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunun da en somut örneklerden birisi 'Buz Park' projemizdir. En geç aralık ayının sonunda kaplaması da yapıldıktan sonra 200 metrekare net kullanım alanı, 680 metrekare toplam bina kapasitesi olan bu tesisimiz de inşallah hizmete girecek. Burada emeği geçen Orta Anadolu Kalkınma Ajansının yönetim kuruluna ve çalışanlarına, projeyi hazırlayan Sivas Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezine, Sivas İl Özel İdaresi teknik ekibi ve projeyi yürüten Buruciye AŞ'ye teşekkür ediyorum."

Ayhan, yapımı devam eden "Buz Park"ta buz pistinin yanı sıra, kafeterya, seyir terası, buz pateni kiralama merkezi, bekleme salonu ve ortak kullanım alanları bulunacağını da ifade etti. 

Son Güncelleme: 16.11.2015 15:06
Yorumlar