Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Golbol Kadın A Milli Takımı, mayıs ayında İsveç’te yapılması planlanan “Malmö İnterlady Cup” özel turnuva için kampını Karaman’da yaptı. Kazımkarabekir ilçesinde U19 Golbol Kadın milli takım sporcularının da yer aldığı kampta 15 gün boyunca antrenman yapan Ay-Yıldızlı ekip, çalışmalarını bugün tamamlayarak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.

Kamp döneminin çok iyi geçtiğini ve Karaman’ı çok sevdiklerini belirten Milli Takım Antrenörü Gültekin Karasu, “Karaman’daki kampımıza 24 Nisan da başladık. Kamp süresince hem A milli hem de U19 milli takım sporcularımızla çalıştık. Kampımızın ardından 19 Mayıs ta bu yıl 22’ncisi düzenlenecek özel bir turnuva için İsveç’e gideceğiz. Turnuvada Dünya şampiyonasına katılan takımların yer alacağı için prestijli bir turnuva olacak. İnşallah burada da geleneği bozmayarak altın madalya ile ülkemize dönmeyi düşünüyoruz” dedi.

“TAKIM OLARAK ÖDÜL ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Karaman’da ki kamp dönemi içerisinde 69. Gillette-Milliyet ödül töreni, TSYD ve Petrol Ofisi ödül törenlerinde takım olarak ödül aldıklarını ve mutlu olduklarını belirten Karasu, “Karaman’da gerçekleştirdiğimiz kamp dönemi içerisinde 69. Gillette-Milliyet ödül töreninde takımımız yılın en iyi paralimpik takım ödülünü kazandı. Ardından yine İstanbul’da düzenlenen Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) ve Petrol Ofisi ödül töreninde yılın en iyi takımı seçildik. Takım kaptanımız Sevda Altunoluk ise yılın kadın oyuncusu ödülüne layık görüldü. Takım olarak aldığımız bu ödüller bizi gerçek anlamda mutlu etti. İnşallah Golbol Kadın Milli Takımı olarak ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“GENÇ MİLLİ TAKIMIMIZ BREZİLYA YOLCUSU”

Karaman’da gerçekleştirilen kampta U19 milli takım sporcularının da yer aldığını belirten Karasu, genç milli takımının Temmuz ayında önemli bir sınav vereceğini belirterek ,” Daha önce Avrupa Gençler Şampiyonası’nda altın madalya kazanan genç milli takımımız, 12-19 Temmuz tarihlerinde Brezilya’da düzenlenecek Gençler Dünya Golbol Şampiyonasına katılacaklar. İnşallah burada da Ay-Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

Golbol Kadın Milli Takımı Karaman’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Ülkemizi başarıyla temsil eden golbol kadın milli takımımıza Karaman’ın şans getirdiğine inanıyorum. Karaman’da yaptıkları her kamp sonunda çok güzel başarılara imza attılar. Bu kez de İsveç’te mayıs ayında yapılacak özel turnuva öncesi ilimizde kamp çalışmalarını tamamladılar. İnşallah bu turnuvada da güzel bir başarıya imza atarak altın madalyanın sahibi olurlar. Milli takımımıza başarılar diliyorum.”