Golda Gıda Hububat Alımlarına Başladı Foto Galeri: Golda Gıda Hububat Alımlarına Başladı

Fabrikada düzenlenen hububat alım törenine Kazımkarabekir Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, Golda Gıda Genel Müdürü Fatih Doğan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, çiftçiler ve fabrika çalışanları katıldı.
Golda Gıda, çiftçilerin üretimlerini en iyi şekilde değerlendirmek ve tüketicilere sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmak için gereken özeni gösteriyor.
Golda Gıda’nın toplamda 1 milyon 100 bin metrekarelik alana sahip olduğu aynı kampüste Un, İrmik, Makarna, Bisküvi-Gofret-Marshmallow ve Bakliyat olmak üzere toplamda 5 ayrı fabrikası bulunmaktadır. Bu yıl ki hasat döneminde bölgedeki çiftçilerden yoğun bir şekilde buğday almayı planlamaktadır. Kullanılan hammaddenin %90’ı Yurtiçinden temin edilirken, üreticiden tüketiciye her kesimin memnuniyeti sağlanması ve kaliteli ürünler ortaya çıkarılması hedeflenmiştir. Yılda ortalama 90 bin ton gıda üreten Golda Gıda bu yıl yapacak olduğu hububat alımlarını peşin ödemeli veya isteyen çiftçilerimize emanet sistemi ile alım imkânı da sunmakta.
Golda Gıda Genel Müdürü Fatih Doğan hasat dönemi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çiftçilerimize ve ilçemize hayırlı bereketler getirmesi temennisinde bulunuyoruz. Golda Gıda olarak, çiftçilerimizin emeğine ve üretimine büyük bir saygı duyuyoruz. Golda, Karaman ilinin Kazımkarabekir ilçesi sınırları içerisinde, yaklaşık 1.078.000 milyon M2 açık alan ve 76.082 M2 kapalı alana sahip olan, temelleri 20 Şubat 1997 tarihinde atılan ve dünyanın ilk “Gıda Şehri” olma hedefi taşıyan bir entegre tesistir. Temelleri atıldıktan çok kısa bir süre sonra, Un, Bakliyat, İrmik, Bisküvi ve Makarna fabrikaları üretime başlamıştır. 80’den fazla ülkeye Golda markası ile ihracat yapmaktayız. Yurt içinde ise bayi ve toptancı kanallarıyla, yerel market ve catering firmalarına yoğun satışlar yapmaktadır.
Çiftçilerimizin azim ve özverisi, sofralarımızı dolduran sağlıklı ve lezzetli ürünlere dönüşmektedir. Bu yıl da Golda Gıda olarak, çiftçilerimizin üretimlerini en iyi şekilde değerlendirmek ve tüketicilerimize sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmak için gereken özeni gösteriyoruz. Buğday alım sezonunda, en yüksek kalite standartlarını koruyarak çiftçilerimizin ürünlerini titizlikle değerlendirecek ve adil bir fiyat politikası ile onları desteklemeye devam edeceğiz. Hasat bayramının coşkusunu ve bereketini, çiftçilerimizle birlikte kutlarken, aynı zamanda geleceğe umutla bakıyoruz. Buğday alım sezonunun başlamasıyla, Golda Gıda olarak çiftçilerimizin emeklerinin bereketli olmasını diliyoruz. Tüm çiftçilerimize sağlıklı, bol verimli ve başarılı bir sezon temenni ediyoruz” dedi.