GSB Karaman Yurtları Yeni Döneme Dolu Dolu Girdi Foto Galeri: GSB Karaman Yurtları Yeni Döneme Dolu Dolu Girdi

Karaman’da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kız ve erkek yurduna kayıt yaptıran üniversite öğrencileri yurtta kaldıkları boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Öğrencilere sadece barınma hizmeti vermeyen GSB Yurtları, bünyesinde konaklayan öğrenciler için yıl boyunca eğitimden sanata spordan sosyal aktivitelere kadar birçok etkinlikten ücretsiz yararlanma fırsatı sunuyor.

“GELİN TANIŞ OLALIM” PROJESİ İLE KARAMAN’I TANIDILAR

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet veren kız ve erkek yurtlarında farklı illerden Karaman’a gelen öğrencilerin uyum sürecini hızlandırmak amacıyla “Gelin Tanış Olalım” projesi kapsamında günü birlik kültürel geziler düzenledi. Gezi programı kapsamında şehrin tarihi ve kültürel alanlarını gezen öğrenciler Karaman’ın eşsiz tarihini yakından tanıklık etme fırsatı buldu.

SPOR BRANŞLARI TANITILIYOR

GSB Karaman Yurtlarında ücretsiz açılan kurslara kayıt yaptıran üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından farklı spor branşlarında açılan kurslarla istedikleri dalda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Öğrenciler ayrıca Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen yurtlar arası spor müsabakaları için takım çıkararak konakladıkları yurdu ve ili temsil etme şansı yakalıyor.

Öğrenciler ayrıca Federasyonlar tarafından açılan hakemlik kurslarına da katılarak seçtikleri spor branşında başarılı olması durumunda hakemlik yaparak maddi kazanç sağlıyor.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE İMZA ATIYORLAR

GSB Karaman Yurtlarında barınan gönüllü gençler, “Komşum Gönüllülük Hareketi” projesi kapsamında yurtlarda tüketilmeye uygun yemekleri komşularıyla paylaşmaya devam ediyor. Gönüllü gençler tarafından hijyenik ortamda ve özenle hazırlanan yemekler vatandaşlarla paylaşılıyor. Merkez ve ilçe yurtlarında 100’den fazla gönüllü öğrencinin yer aldığı proje kapsamında günlük 50’den fazla aileye ulaşıyor.

İl ve ilçede bulunan GSB Yurtlarında barınan öğrencilerin rahat ve güvenilir bir ortamda barınmaları için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Öncelikle üniversiteyi kazanarak ilimize gelen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. GSB Karaman Yurtlarımızı öğrencilerimiz için sezon öncesi bakım ve onarımlarını yaparak hazır hale getirdik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak öğrencilerimizi rahat, güvenli ve konforlu bir barınma imkanı sunmak için denetimlerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Sık sık yurtlarımızı ziyaret ederek öğrencilerimizin ihtiyaç ve taleplerini dinliyoruz. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda birçok çalışmamıza o şekilde yön veriyoruz. Her şey evlatlarımızın mutlu olması, huzur ve güven içerisinde eğitim hayatlarını sürdürmesidir. Ayrıca öğrencilerimiz artık yurtlarımızı sadece barınma amaçlı kullanmıyor. Yıl içerisinde hazırladığımız eğitimden sanata, spordan sosyal aktivitelere kadar birçok alanda faaliyetlere katılarak kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.”