Konuyla ilgili olarak MHP Karaman İl Başkanlığından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Karaman İl Başkanlığımıza yaptığı ön başvurunun ardından, Genel Merkezimizde resmi başvuru işlemlemi tamamlanan; Fatih Gülcan'ın belediye başkanlığı aday adaylığı hayırlı olsun. Aday adayımıza başarılar diler, çalışmalarında muvaffakiyetler temenni ederiz.”

Gülcan ise şu açıklamada bulundu:

“Hareketimizin Bilge Lideri, Türkmen Beyimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendiyi makamında ziyaret ederek kadim bir Türk yurdu ve Türkçenin Başkenti Karamanımızı ülkümüze yakışır bir şekilde temsil edebilmek için yüksek müsaade ve tensiplerini arz ettik, Belediye Başkanlığı adaylık başvurumuzu yaptık, hayır dualarını aldık.

Güzel şehrimize hak ettiği şekilde hizmet etmek, insanımızı ayrım yapmadan kucaklayıp Cumhur İttifakının birleştirici, kapsayıcı, uyumlu ve daima yükselmeyi hedefleyen ruhuyla güzel ve eşsiz hizmetler sunabilmek için çıktığımız bu kutlu yolda destek ve duâlarınıza talibim.

Gayemiz; ülkümüz, ilkelerimiz ve liderimizin çizgisinde ilerlemek, var gücümüzle çalışıp şehrimize ve insanımıza layıkıyla hizmet etmektir. Allah yâr ve yardımcımız olsun, birliğimiz daim olsun.”