banner464

Milletvekili Üstün’den Yatırım Müjdeleri Gelmeye Devam Ediyor

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Gümüşhane’nin gelişmesi ve kalkınması için yatırım müjdelerini vermeye devam ediyor.TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bütçe görüşmelerinde Gümüşhane...

Milletvekili Üstün’den Yatırım Müjdeleri Gelmeye Devam Ediyor

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Gümüşhane’nin gelişmesi ve kalkınması için yatırım müjdelerini vermeye devam ediyor.TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bütçe görüşmelerinde Gümüşhane...

21 Kasım 2014 Cuma 10:13
51 Okunma
Milletvekili Üstün’den Yatırım Müjdeleri Gelmeye Devam Ediyor
AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Gümüşhane’nin gelişmesi ve kalkınması için yatırım müjdelerini vermeye devam ediyor.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bütçe görüşmelerinde Gümüşhane il ve ilçelerinin öncelikli yatırımları ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşen Milletvekili Feramuz Üstün, “Sayın Bakanımız Gümüşhane ile ilgili verdiğimiz bütün taleplerimizin yapılması için gerekli talimatı vermiştir” dedi.

Milletvekili Üstün, “Gümüşhane il ve ilçelerimizde yapılan ve yapılması planlanan işlerle ilgili yıl içerisinde yapmış olduğumuz takiplerimizin nihai kararının verildiği bu zaman dilimlerinde bütün bakanlıklarımızın bütçe görüşmelerinde Bakanlarımızla ve bakanlık yetkililerimizle ilimiz için öncelikli olan yatırımların 2015 yılı yatırım programına alınması için görüşmelerimizi yapıyoruz. Bu çerçevede Orman ve Su işleri Bakanlığımızın bütçe görüşmelerinde de ilimizin genelinde yapılacak ağaçlandırma çalışmaları, erozyon, kadastro çalışmaları orman yollarının yapılması ve mevcut programdaki işlerin miktarının arttırılması için gerekli sözleri aldık” dedi.

Sadak barajı sulama kanallarının yapıldığını belirten Milletvekili Üstün, “2012 yılı bütçe görüşmelerinde Sayın Bakanımızdan özellikle istediğimiz Sadak sulama kanalları projesi tadilatının yapılarak kapsamının genişletilmesi ve daha fazla alanın sulanmasını talep etmiştik, sayın bakanımız da bu talebimizi uygun bulmuş ve gerekli çalışmaların yapılması için talimatlarını vermişti, gelmiş olduğumuz durumda şuan sadak sulama kanallarının yapımı ile ilgili revize edilen projelerimiz tamamlandı. Şimdi 2015 yılında sadak sulama kanallarımızın yapılması için gerekli ödeneğin ayrılması ve 2015 yılında yapım ihalesinin gerçekleşmesi ile ilgili ve yine, Çamur Barajımızın yapılması, Kelkit Deredolu Beldesi Dere Islahı, Gümüşhane Merkez Şehir İçi Dere Islahı ve Taşkın Koruma, Gümüşhane Merkez Arzular Beldesi Dere Islahı ve Taşkın Koruma ile ilgili Sayın Bakanımız ile görüşmelerimizin neticesi olumlu sonuçlanmıştır. Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğünün personel ihtiyaçlarının karşılanması içinde taleplerimizi bakanımıza ileterek, takibini bundan sonra ki süreçte yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KÖYLERE 1 MİLYON TL’LİK YATIRIM ÖDENEĞİ

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’ün özel takibiyle İl Özel İdaresi tarafından Kırsal Projeler kapsamında talep edilen projeler onaylanarak ödeneğinin tahsis edildiği belirtildi.

Milletvekili Üstün’den talep edilen ve özel takip etmesi istenilen, Kelkit Kızılca Köyü Kız Kuran Kursu Binası Dış Cephe Onarım ve Mantolama işi, Şiran Akbulak Köyü Köy Konağı Yapımı, Şiran Bolluk Köyü Parke Taşı Yapımı, Merkez Pirahmet Köyü Sulama Tesisi Yapımı, Kürtün Damlı Köyü İçmesuyu İnşaatı için toplam 1 Milyon TL’lik ödenek 20 Kasım Perşembe günü tahsis edildi.

İl Bank A.Ş tarafından Gümüşhane İl Özel İdaresi’ne köylerde kullanılmak üzere tahsis edilen 1 Milyon TL’lik bu yatırım ile köylerin bu projeleri hayata geçirilmiş olacak.

“GÜMÜŞHANE İÇİN ÇALIŞMAKTAN YORULMAYACAĞIZ”

Milletvekili Üstün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her geçen gün Gümüşhane’nin her ilçesine, her köyüne, hatta her noktasına yatırım almak için durmadan çalışıyoruz. Gümüşhane için, Gümüşhane’nin daha güzel, daha yaşanabilir olması için bu çalışmalarımıza devam etmekten yorulmayacağız. İl Bank A.Ş’den Kırsal Projeler Kapsamında talep ettiğimiz projelerin ödeneği çok şükür tahsis edildi. Bu yatırımlar ile köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermiş olacağız. Bu anlamda İl Bank A.Ş yöneticilerine ve değerli çalışanlarına, İl ve İlçe Teşkilat Başkanlarımıza ve muhtarlarımıza teşekkür eder, tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

Yorumlar