banner464

1 Mayıs Açıklaması

Ülkücü İşçiler Derneği Karaman Şube Başkanı Kemal Karabüber Açıklama Yaptı

1 Mayıs Açıklaması

Ülkücü İşçiler Derneği Karaman Şube Başkanı Kemal Karabüber Açıklama Yaptı

30 Nisan 2014 Çarşamba 12:25
1039 Okunma
1 Mayıs Açıklaması
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili bir açıklama yapan Ülkücü İşçiler Derneği Karaman Şubesi, bu günün ekmeğini alın teri ile kazanan herkesin günü olduğunu belirtti.
Ülkücü İşçiler Derneği Karaman Şube Başkanı Kemal KARABÜBER 1 Mayıs İşçi Bayramı  ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasına tüm işçilerin bayramını kutlayarak başlayan Karabüber, bu günün hiçbir gruba mâl edilmemesi gerektiğini özellikle belirtti. 


İşçi bayramı kavramında geçen bayram kelimesi tam manasıyla bir şölen havasında yaşanması gerekmektedir. 
Senelerdir kavga günü olarak görülen  bu günde belli bölücü grupların provokasyonlarına değil, geçimini alnının teriyle sağlayan vatandaşlarımızın günü olduğunu hatırlatmayı Milletimize bir borç olarak görüyoruz.

Bizler bu günü birkaç gurubun birileriyle kavga günü olarak görmesinden  çok rahatsızlık duyuyoruz. Oysa ki bu gün o koskoca duvarlar arasında kışın eksi kırklarda yazın bunaltıcı sıcaklarda terlerini gizli saklı yerlerde silen on dakika mola ile mesaisini tamamlayan Ailesini günün sadece birkaç saatinde görebilen sosyal yaşantısı bitme noktasına gelen, Milletimizin en asil kesimlerinden birisi olan İşçilerimizin Ülkemiz için önemini, vurdumduymaz ve  sadece kendi kesimine önem veren hükümete anlatmamız gereken bir gün olması gerektiğine inanıyoruz.

Ne yazık ki, güvencesiz ve kuralsız çalışmanın yaygınlaştığı, yoksulluğun insanların kaderi olarak sunulduğu, çaresizliğin ve biat kültürünün pompalandığı bir dönemde yaşıyoruz. Çalışanların yaklaşık yarısı kayıt dışında, sosyal korumadan ve sosyal güvenlik hakkından mahrum bir hayata mahkûm ediliyor.

Ülkücü İşçiler Derneği olarak bu bayramın bizlerinde bayramı olduğu bilincindeyiz ve bu bayramı kimsenin tek elinde bırakma gibi bir niyetimiz olmadığını bildiririz. Bu yılki İşçi Bayramının Milletimize  barış, huzur getirmesini, hak edene hakkının verildiği  bir  ülkede coşkuyla, kavgasız, dövüşsüz, biber gazsız bir şekilde kutlanmasını temenni ederiz.
Ayrıca bütün işçilerimizin Regaip Kandilini kutluyorum dedi.                                                                                                                             Kemal KARABUBER
                                                                                                                            Ülkücü İşçiler Derneği 
                                                                                                                                 Karaman Şubesi

Son Güncelleme: 01.05.2014 03:27
Yorumlar