banner464

10 Kasım Atatürk'ü anma günü

10 Kasım Atatürk'ü anma günü

10 Kasım Atatürk'ü anma günü

10 Kasım Atatürk'ü anma günü

09 Kasım 2015 Pazartesi 13:57
492 Okunma
10 Kasım Atatürk'ü anma günü

Vali Murat Koca'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı 

Vali Murat Koca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Vali Koca yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’ncı yıl dönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz.
 
Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve Anadolu halkının canlarını feda etme uğruna verdikleri mücadele, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur. Atatürk'ün ardından bıraktığı eserin büyüklüğü milletimizin geleceğe gurur ve güvenle bakmasını sağlamaktadır. 
 
Bu anlamda ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkararak, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak hepimizin asli görevidir. O’nun fikirlerini, ilkelerini, başarılarını yaşatmak ve ideallerini en ileri demokrasi bilinci ile hayata geçirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.
 
Gelecek nesillerimizin de aynı bilinç ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, cumhuriyetimizi daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Nazmi Ünlü ’nün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nazmi Ünlü yayınladığı mesajında; “Tarihin ender yetiştirdiği büyük şahsiyetlerden, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 77. yılında Onu bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Gerçekleştirdiği siyasi, sosyal ve ekonomik reformlarla kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti çağdaş medeniyet seviyesini aşma yolunda önemli atılımlar gerçekleştirmiş ve bunun devamı olarak bugün bütün dünyanın gıpta ile baktığı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti nitelikleri ile donanmış devlet yapımız ortaya çıkmıştır.

Bizler de Karaman halkı olarak Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileri bakmak ve hedeflerimize ve başarılara hep birlikte koşmak durumundayız. Biz hükümet ve AK Parti Teşkilatları olarak bu konuda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bugün Türkiye AK Parti’nin ortaya koyduğu icraatları ve duruşu sayesinde Dünya da itibarını yükseltmiş ve önemli bir konuma kendisini taşımıştır. Türkiye artık ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi ve toplumsal tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

Atatürk’ün milleti ile açtığı aydınlık yolda hızla ilerleyebilmenin, özgür, çağdaş, gelişmiş bir Türkiye’yi gelecek nesillere bırakabilmenin temennisi ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ü ve onun şahsında istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, şükran ve minnetle anıyorum.”dedi.

Ahmet Akca'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ahmet Akca yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin Önderi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyorum. 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan yüceltilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. 

Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğu ve ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösterdi. 

Bugün AK Parti Teşkilatları olarak bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak,  Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu şuurla bizler, gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla yürümekteyiz. İnanıyorum ki gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Atatürk'ün milleti ile açtığı aydınlık yolda hızla ilerleyebilmenin, özgür, demokratik, kalkınmış ve gelişmiş bir Türkiye'yi gelecek nesillere bırakabilmenin temennisi ile Atatürk'ü şükran ve saygıyla anıyorum.”dedi.

M. Gökhan Alkan ve Mustafa Toktay’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

M. Gökhan Alkan ve Mustafa Toktay yayınladıkları mesajda; “Bağımsızlık karakteri, milletine ve ülkesine olan sevgisi, milli egemenlik ve demokrasi anlayışı, çağdaş uygarlık hedefleriyle yalnızca bizlerin değil, tüm dünyanın hayranlığını kazanan, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümünde bir kez daha özlem ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

Celalettin Güngörer’in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Celalettin Güngörer yayınladığı mesajında; ”Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ü 76. ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Bugün, Büyük Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev de yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Bunun için, 10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmektir. Atatürk ve arkadaşları, 1920’li yılların ağır şartları altında, bağımsız bir devlet kurma amaçlarını başarıyla gerçekleştirmişlerdir. Ölümünün 76.yılında Türk Ulusunun bağımsızlık savaşının önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Uğur Sözkesen'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Uğur Sözkesen yayınladığı mesajında;  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk askeri ve siyasi başarıları ile Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi bütün dünyada saygı ile anılan bir devlet adamıdır. Kazandığı savaşlara rağmen “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” diyen tek komutandır.
Tüm dünya devletlerinin takdirine şayan ve milli mücadeleye örnek olan Anadolu insanının inancı ve imanından aldığı güçle yola çıktığı kurtuluş mücadelesinde, Başkomutan olan Mustafa Kemal Atatürk dünya tarihine saygın bir lider olarak ismini yazdırmıştır.
Vefatının 77'nci yılında Cumhuriyet'in kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Gazi'nin şahsında kahraman silah arkadaşlarını, vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü uğrunda canlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha yad ediyoruz. Mekanları Cennet olsun.” dedi.

Ümit Gülin Göksoy’un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ümit Gülin Göksoy yayınladığı mesajında;  “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77. Yıldönümünde onu saygı ve minnetle anıyorum. Ulu önder ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ vecizesiyle ifade ettiği Türkiye Cumhuriyetini kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır. Ulu önderin ileri görüşlülüğü, barışçıl kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insani değerlere verdiği önem, onu tüm dünyada saygın bir lider yapmıştır. Bizler de her zaman onun fikirlerini, hedeflerini daha iyi anlamaya ve anlatmaya çalışmalıyız. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir. fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Derya Kart’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Eğitim Sen Karaman Şube Başkanı Derya Kart Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Derya Kart yayınladığı mesajında; “Bugünlere ulaşabilmek için Ulusça ödenen büyük bedelleri unutmadan, Atatürk'ün yarattığı aydınlık Türkiye'nin değerini iyi bilmek, Cumhuriyet'i birlik ve beraberlik içinde sahiplenerek, temel niteliklerinden ödün vermeden çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine taşımak onurumuz olmalıdır.

Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma ve onu aşma çabalarımızda Yüce Önder Atatürk, sonsuza kadar yolumuzu ve yüreğimizi aydınlatmayı, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. 

Yüce Atatürk sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacak ilke ve devrimlerine sahip çıkacağımıza ebediyete uğurlanışının 77. Yıldönümünde söz veriyoruz.” dedi.

Fatih Selek'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Ak Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Fatih Selek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Fatih Selek yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 77.ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır.

Anadolu topraklarından yükselen bu bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Yok oluşun eşiğinden dönerek, büyük bir kararlılık gösteren milletimiz, bu yolda önemli mesafeler kat etti.

Mustafa Kemal Atatürk'ün bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur vermektedir. Bütün bunlar, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bugün, Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev ise yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır.

Bunun için, 10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın kaynağı haline getirerek, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurtuluş Savaşı Önderimiz ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir defa daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Son Güncelleme: 10.11.2015 13:10
Yorumlar