banner464

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

Sitemize ulaşan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

Sitemize ulaşan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

09 Kasım 2013 Cumartesi 22:43
1040 Okunma
10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları
 Vali Murat Koca’nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
Vali Murat Koca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. Yıldönümü ve 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Koca yayınladığı mesajında; “ Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 75’ inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden bir büyük komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan bir liderdir.

Öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil dünyadaki dengeleri de değiştirmiştir. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki görüşüyle dünyanın saygısını kazanmıştır.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.

Çok hızlı değişimlerin ve çeşitli olayların yaşandığı dünyamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun asil Türk milletine yakışır şekilde, saygın, onurlu bir duruş sergileyerek, her şeyden önce iç huzuru sağlamaktan ve emeğimizi, enerjimizi heba etmemekten geçtiğini kesinlikle unutmamalıyız.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. 


.............

Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'ın, Atatürk'ün 75. ölüm yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesaj

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk' ü aramızdan ayrılmasının 75. yılında bir kez daha şükranla anıyoruz.

Kahraman milletimizle birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75. yılında saygı ve şükranla anıyorum.

Atatürk'ün bizlere yüklediği tarihi görev; Anayasamızda da ifadesini bulan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti' ni her bakımdan daha da geliştirerek sonsuza kadar yaşatmaktır.

Ne mutlu ki, Mustafa Kemal Atatürk tarafından genç nesillere emanet edilen ve en büyük eserim diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak gelişmekte ve yine onun gösterdiği hedefler dahilinde varlığını devam ettirerek hızla gelişmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi çok daha gelişmiş bir devlet haline getirecekleri inancındayım.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşları ile bu cennet Vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum,''dedi.

...........

BAŞKAN UĞURLU: “ULU ÖNDERİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”
Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 75. yılında saygı ve minnetle anıyoruz” diyen Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mustafa Kemal Atatürk, kazandığı büyük başarılarla dünyaya örnek olmuş, ulusumuzun her alanda yücelmesi için büyük çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir.

Kurduğu Cumhuriyet ile bizlere çağdaş uygarlığın kapılarını açan Atatürk, yaptığı devrimler sayesinde de yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Böyle bir lidere sahip olmanın onuru ve ayrıcalığı hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. O’nun düşüncelerini ve ilkelerini yaşatmak bizlerin en büyük görevidir.

Aramızdan ayrılışının 75. yılında, gönlümüzde ölümsüzleşen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.”dedi.


..............

Karaman Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Ertuğrul'un 10 Kasım Atatürk'ü anma mesajı;

“Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 75 yıl Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti. Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileri olarak 10 Kasım gününde, O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O'na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkarak, Atatürk gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi; İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

En büyük Bayramlarımızın halkın kutlamalarına kapatıldığı, bu Bayramların asık suratlı, kravatlı adamların Bayramlarına dönüştürüldüğü ancak yine de halkımızın büyük bir dirençle Bayramlarına ve Cumhuriyetine sahip çıktığı bugün, Atatürk’ün Gençliğe Hitabe ’de anlattığı ülkenin resmi vardır. Bugün, tıpkı o günlerdeki gibi, ülkemizdeki bağımsızlığa ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar mevcuttur.  

Bugün, Atatürk’ün en büyük mirası Cumhuriyetimizin yıpratıldığı, kazanımlarının değersizleştirildiği böylesi bir ortamda, Milli Bayramlarımızın kutlamalarının yasaklanması, Resmi Bayramlarımızın kutlamalarının ülkeyi ayrıştıracak noktaya gelmesi açıkça şunun göstergesidir: Atatürk ile Cumhuriyet ile kavgalı olanların gerçek yüzleri bugün ortaya çıkmıştır.

Bir kez daha, O’nun büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacağını tekrarlıyor, Cumhuriyetimizin hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağını herkesin bilmesini istiyoruz. Cumhuriyet’in bekçileri olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, sevgiyle, rahmetle ve şükran duyguları ile anıyoruz,''dedi.


...............

Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı Mehmet Serin, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 75. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Serin mesajında; “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 75. Yıldönümünde onu saygı ve minnetle anıyoruz. Ulu önder ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ vecizesiyle ifade ettiği Türkiye Cumhuriyetini kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır. Ulu önderin ileri görüşlülüğü, barışçıl kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insani değerlere verdiği önem, onu tüm dünyada saygın bir lider yapmıştır. Bizler de her zaman onun fikirlerini, hedeflerini daha iyi anlamaya ve anlatmaya çalışmalıyız. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir." fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, TC. Devletini milleti ile sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum” dedi.

................

Karaman İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Aksoy sitemiz aracılığıyla gönderdiği mesajda;'' Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 75. yıl dönümünde rahmetle anıyor,dualar ile yad ediyorum,''dedi.


...............

KARAMAN ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANLIĞI 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA VE ATATÜRK HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI‏;

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanı Burhan Eren Abay, 10 Kasım Atatürk'ü anma ve Atatürk haftası dolayısıyla yazılı  basın açıklaması yaptı.

Abaya açıklamasında;'' Ulu önder Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım Ülkemiz ve milletimiz için büyük manevi değere sahiptir.1938 yılından beri, her 10 Kasım, Ata’mızı kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında, onu daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak ta değerlendirilmelidir.
Bizler her 10 Kasım’ı, bıraktığı eserlerin izinde, ülkeyi daha da ileriye götürebilmek adına neler yapılabileceğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak görmeliyiz. 10 Kasım’ı, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiği bir gün olarak düşünmek, sanırım doğru bir yaklaşım olarak kabul görecektir.

Atatürk’ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır adeta. Yurdun dört bir yanı işgal altında inlerken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esaret altında yaşamasını aklının ucundan bile geçirmeyerek, tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmayı hak etmiştir.

Atatürk devrimleri bugün bir çok ülkede örnek olarak kabul görmüş bir vaziyette ele alınmaktadır. Bağımsızlığını tam olarak kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bütün bunlar Atatürk’ün evrensel bir dünya görüşünün mimarı olduğunu da göstermektedir.

Atatürk’ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 75. yıl dönümünde rahmetle anıyor,dualar ile yad ediyorum.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene,''dedi.


.............

Son Güncelleme: 09.11.2013 23:17
Yorumlar