banner464

14-15 MART KARAMAN’DA KÜLTÜR GÜNLERİ

Gevher Hatun Koleji Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısı yapıldı.

14-15 MART KARAMAN’DA KÜLTÜR GÜNLERİ

Gevher Hatun Koleji Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısı yapıldı.

11 Mart 2015 Çarşamba 12:04
619 Okunma
14-15 MART KARAMAN’DA KÜLTÜR GÜNLERİ
Basın açıklamasında Dernek başkanı Ümit Tuna “ Karamanın ilk özel okulu olan Gevher Hatun Koleji 1999 dan bu yana 15 yıldır mezun vermektedir. Eğitim ve öğretimde kalitesi ile göz dolduran okulumuzun sevenleri ve mezunları tarafından 13.02.2014 tarihinde kurulan derneğimiz sosyal yaşamda’da Karamana kültürel faaliyetleri ile örnek olacaktır” dedi

Konuşmasında Tuna “Bir milleti millet yapan ve onu diğerlerinden ayıran en önemli unsurların başında kültürel birikim geliyor. Ve aslında bu birikim, hayatın devamı için su gibi ekmek gibi olmazsa olmaz bir husus. Etkisi uzun zamanda ve daha derinden hissedildiği için çoğu zaman bu mevzu ya es geçiliyor ya da hak ettiği değeri bulamıyor. Ancak Kaynak Kültür Yayın Grubu, hem asıl uğraşı alanını oluşturan kitap ve dergi yayıncılığını üst düzey sorumluluk anlayışıyla gerçekleştirerek hem de son yıllarda başlattığı Kültür Günleri etkinlikleriyle insanımızın zaten var olan kültürel alt yapısını canlandırarak ve katkıda bulunarak çok büyük bir misyonun öncülüğünü yapıyor.
Gevher Hatun Koleji Mezunları ve Mensupları Derneği’nin katkılarıyla 14-15 Mart  tarihlerinde Karaman bir ilki yaşayacak.  Düğün Parkta hayata geçirilecek Karaman Kültür Günleri’nde Karaman halkı birbirinden değerli yazar ve akademisyenle tanışma ve onların konuşmalarını dinleme fırsatı yakalayacak. Program kapsamında Ressam Yazdani, eski Mekke-Medine fotoğrafları, Kur’an-ı Kerim, Gençliğe Kurulan Tuzaklar, Gönülden Yansımalar ve Kutsal Emanetler sergileri, kitap satışı ve kermes de yer alacak. İki gün boyunca kültür ve sanata doyacak olan Karamanlılar, imza köşesinde sevdikleri yazarlara kitaplarını da imzalatabilecekler.
 Karamanlılara hitap edecek yazar ve konuları ise şöyle: 14 Mart Cumartesi günü saat 11:00 da Mustafa YILMAZ “Yakaran Gönüller”, saat 14:00 da Salih GÜLEN “Çanakkalen’in Birleştirici 100’ü”, saat 19:00 da Mehmet AKAR “Olayların Görünmeyen Yüzü”

15 Mart Pazar günü Saat 11:00 Prof. Dr. Muhuttin AKGÜL “Kur’an-ı Kerim ve Hayatımız”

Saat 14:00 Prof. Dr. İrfan YILMAZ “Zararlı Alışkanlıklar. Her Şey Sigara İle Başlar”

Saat 18:00 Işık Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Dr. Reşit Haylamaz ‘Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem’

Geçmişi ile köklü bir medeniyete ve kültüre sahip olan Karamanda derneğimiz tarafından düzenlenecek Kültür Günlerinin tanıtımı için bir araya geldik.  14-15 mart Düğün Parkta konferanslar, seminerler, imza günleri, sergiler ve kermesimizin yapılacağı kültür günlerine herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Kültür günlerinin açılışı 14 Mart Cumartesi saat 10:30 da sürpriz kültürel etkinliklerle yapılacaktır.

 

Son Güncelleme: 11.03.2015 18:05
Yorumlar