banner464

23 NİSAN MESAJLARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları

23 NİSAN MESAJLARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları

22 Nisan 2015 Çarşamba 12:59
348 Okunma
23 NİSAN MESAJLARI
Vali Murat Koca’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Murat Koca, TBMM’nin açılışının 95.yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Koca yayınladığı kutlama mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ortak bir coşkuyla kutluyoruz. Aynı zamanda şanlı tarihimizle, bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızla bir kez daha övünüyor ve gurur duyuyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bu bakımdan 23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Türkiye olarak inanıyoruz ki; hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’İN 23 NİSAN MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları söyledi:

“23 Nisan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olmasının yanı sıra Türk milletinin tek bir çatı altında millî kararlarını kendisinin vermeye başladığı TBMM’nin açılışının 95. yıldönümünü kutladığımız önemli bir gündür.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin gelişmesine imkân vermiş ve böylece dünya barışına katkı sağlayan bir bayram haline gelmiştir.

Milletimize ve çocuklarımıza bayramı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsilcilerini minnetle anıyor, tüm Türk milletinin ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.”dedi.

DR. Ayhan Erenoğlu “23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlu Olsun”

DR. Ayhan Erenoğlu 23 Nisan nedeniyle bir mesaj yayımladı.

DR. Ayhan Erenoğlu  mesajındaMillet egemenliğinin resmen hayata geçirildiği, bağımsızlığın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günü Mustafa Kemal Atatürk tarafından bir bayram olarak görülmüş ve çocuklara armağan edilmiştir.  Dünyada sadece Türkiye Cumhuriyetinde kutlanan “ Çocuk Bayramı”  geleceğimizin teminatı olan çocuklara verilen önem ve değerin bir göstergesidir.

Ülkemizin teminatı ve aydınlık geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız dün ve bugün olduğu gibi yarın da bayramlarına sahip çıkacak, Atamızın emanetini sonsuza kadar koruyacaklardır. Bunun için de çocuklarımızın eğitimi, kalplerinde vatan ve millet sevgisinin olması, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi biz büyüklerin sorumluluğundadır. Çocuklarımıza vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyacakları, daha güzel bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam etmeli, çocuklarımızın da kendilerine bırakılan bu emanete sahip çıkacak, daha ileri  seviyelere çıkaracak bilinci ve düşünceyi de kendilerine aşılamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyoruz.”dedi.

Başkan Çalışkan’ın 23 Nisan Mesajı

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan mesajında: “Bundan 95 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu günü bir bayram olarak çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir. Bugün ülkenin her köşesinde, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutluyoruz. Dünya’daki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın; çocuklar üzerinde acının, kederin, şiddetin, üzüntünün olmadığı bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum. Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın bayramını en içten duygularla kutluyor, milletimizin hürriyetini ve egemenliğini sembolleştiren 23 Nisan'ın; milli birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmesini diliyorum” dedi.

Nazmi Ünlü’den 23 Nisan mesajı 

Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu liderliğinde yaptığımız çalışmalarla gelecek nesillere daha demokratik ve daha çağdaş bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Bütün arzumuz, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak.

 

Milletimiz en zor şartlar altında dahi azim ve inancını koruyarak, kendi kaderini belirlemek üzere 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisini kurmuş ve Büyük Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözünde özünü bulan egemenlik haklarına kavuşmuştur. Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95. yıl dönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak, kıvanç ve mutlulukla kutlamaktayız. Bu bayram, milli iradenin egemen kılındığı ve bunun üstünde bir gücün tanınmadığını ilan ederken, diğer taraftan da yarınlarımızın güvencesi en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza, Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz bir armağanıdır.

Yarınlara bırakacağımız en değerli miras; daha büyük, daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Türkiye olacaktır. 95. açılış yıldönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, her geçen gün güçlenen Cumhuriyetimizle, yetişen bilinçli neslimizle geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

Bu vesileyle; tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgi, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu daha güzel bir dünya temennisiyle bütün hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza umut dolu yarınlar diliyorum.” 

 

Karaman Ticaret Ve Sanayi Odası'ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü dolayısıyla  yayınladıkları mesajda;

“Gazi Mustafa Kemal Atarürk'ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 95. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz” ifadelerine yer verdiler.

SAADET PARTİSİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ÇİFTÇİ’NİN 23 NİSAN MESAJI

AliÇiftçi mesajında:"23 Nisan 1920'de büyük fedakarlıklarla kurulan ve milli mücadelenin öncüsü olan TBMM, milletin bağımsızlık konusundaki sarsılmaz iradesinin bir yansımasıdır. Bu vatan bize bir miras değil ecdadımızın canları pahasına bıraktığı kutsal bir emanettir. Bize düşen sorumluluk bu emaneti en güzel şekilde gelecek nesillere bırakmaktır. Bu yüzden kısır çekişmeleri, içi boş kavgaları bir kenara bırakıp, elbirliği ile Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya'yı kuracak kararlılığı ortaya koymalıyız. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras mutlu, huzurlu, müreffeh bir ülke, mazlumlara öncülük yapacak bir Türkiye olmalıdır. Bu temenni ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum."dedi.

SAADET PARTİSİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN ÇOBAN’IN 23 NİSAN MESAJI

Saadet Partisi Karaman Milletvekili Adayı Hüseyin Çoban  23 Nisan ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Hüseyin Çoban mesajında: “Tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, açıklamamı Milli Görüş Lideri, 54. Hükümet Başbakanı Merhum Necmettin Erbakan'ın 23 Nisan 1997 yılında TBMM'de yaptığı tarihi  konuşmasını hatırlatmak istiyorum:

Türkiye Büyük Millet Meclisi şu gayeler için kurulmuştur: Ülkemizin bağımsızlığını temin etmek; Bizi parçalayıp köle yapmak ve sömürmek isteyen güçleri vatanımızdan kovmak ve Ülkemizde hak ve adalete dayanan adil bir yönetim ve düzen kurmak.

Milli Hâkimiyet Bayramımızı kutladığımız bu günde bir kere daha bu prensibin "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" ilkesindeki "kayıtsız şartsız" esasına dikkatleri çekmek istiyorum ve diyorum ki: "Bu prensibin açık manası: kimsenin kendisini milletin üstünde görerek millete kayıt ve şart koşmaya kalkışmayı aklından dahi geçirmemesi demektir."dedi.

Karaman Barosu Başkanı Av. Oktay Yılmaz 23 Nisan Mesajı

Karaman Barosu Başkanı Av. Oktay Yılmaz 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yılmaz, "Kurtuluş mücadelemizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan tarihi Türk milletinin gurur günüdür" dedi.

Yılmaz'ın mesajı şöyle; ''Türk milletinin asil geleceği, günümüz çocuklarının doğru görüşü ve o güçlü azmi ile büyük ve parlak olacaktır. Kurtuluş mücadelemizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan tarihi Türk milletinin gurur günüdür.

 Aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü çocuklarımıza armağan etmiştir. Toplumları güçlendiren, geleceğe emin adımlarla yürüten olgu huzur, barış, bir arada yaşama arzu ve kararlılığı ve en önemlisi de adalettir. Adaletin olmadığı bir ülkeden huzur, barış ve bir arada yaşama arzu ve kararlılığının olmayacağı da tabiidir.

Türk çocuklarının ülkenin geleceğini ileriye taşıyacağına olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Bizler eğitime öncelik vererek çocuklarımızın bilinçli birer birey olarak topluma kazandırmayı hedeflemeliyiz.

 Hukukun üstünlüğü ve adaletin egemen olduğu bir ülke ve dünya özlemiyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere ulusal kurutuş savaşımızın kahramanlarını ve Türk milletinin refahı için kanlarını akıtan tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle anarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum'' dedi.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkan- Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı   23 Nisan Mesajı                                                      

Türk Eğitim-Sen Şube Başkan- Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı   23 Nisanla ilgili bir mesaj yayımladı.                                                                                                

Ziya Hotamışlı : “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95.açılış yıl dönümü Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Haçlı emperyalizmine karşı İstiklal Savaşını sevk ve idare eden Gazi Meclisi’mizin ; bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram ilan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet,minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

  Osmanlı Devleti’nin yıkılıp,elde kalan bir avuç Anadolu toprağının da işgal edildiği o günleri unutmasın diye, daima hür ve müreffeh bir Türkiye’de yaşasın diye,çocuklarımıza 23 Nisan bayram ilan edilmiştir.

Kadın erkek , genç yaşlı , çoluk çocuk demeden eli silah tutan herkesin iman , azim , cesaret ve eşsiz bir kahramanlık örneğiyle istiklalimizi kazandık. Yeniden kurduk devletimizi , cumhuriyetimizi , söndürtmedik ocağımızı , indirtmedik bayrağımızı , dindirtmedik ezanımızı...

Biz büyüklere düşen vazife :

 Bu gün çocuklarımızı , milli ve manevi değerlerimizle mücehhez , bilgili , görgülü , çalışkan , sağlıklı ve en güzel şekilde eğitip yetiştirmektir.

Çocuklarımızı ; Türk milletini , Türkiye  Cumhuriyeti  Devletini her alanda en ileri seviyelere yükseltme , ülkü  , duygu , düşünce ve sorumluluğu kazandırmaktır .

Türk Milli eğitimini yap-boz , çocuklamızı da “denek” olmaktan vazgeçip , eğitimi milli değerlerimiz üzerine inşa eden  devlet politikası anlayışını hakim kılmaktır.

Çocuklarımızı ruhen , bedenen , aklen , ahlaken , daha sağlıklı , daha donanımlı olarak yetiştirmektir.

Yarınlarımızı onlara emanet etmenin gönül rahatlığını yaşamaktır.

Sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor , bugünleri yaşamamızda emeği geçen başta  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları , tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz.

Ayrıca mübarek üç ayların ve Regaib kandilinin vatanımıza , milletimize , İslam alemi ve insanlığa huzur , barış , bereket ve nice güzelliklere vesile olmasını Yüce Allah’dan dileriz.”dedi.

                                                                                          

Son Güncelleme: 23.04.2015 14:26
Yorumlar