banner464

Afyon'da Buluştular

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Afyon'da Buluştu

Afyon'da Buluştular

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Afyon'da Buluştu

20 Şubat 2012 Pazartesi 16:05
1695 Okunma
Afyon'da Buluştular
Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantıları; Orman ve Su Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkalıoğlu, Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu ve üye belediye başkanlarının katılımıyla Afyon’da gerçekleştirildi.

Üye Belediye Başkanlarının bir araya getiren program Afyonkarahisar Oruçoğlu Termal Otelde yapıldı. 17-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Belediye Başkanları buluşmasında belediyeler için bilişim çözümleri gündeme geldi.  Bu konuda üye başkanlara çözüm uygulamaları aktarıldı. Elektronik yazışma, e-imza, dijital arşivleme toplantının başlıkları arasında yer aldı. Ayrıca etkinlikte Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin çalışmaları değerlendirildi. 2012 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin de ele alındığı toplantıda 3.Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi’nin ön görüşmeleri yapıldı.

Toplantının sonunda Bakan Eroğlu'na, TDBB Başkanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci tarafından hediye takdimi yapıldı. Ayrıca üye belediyelere de birlik üyeliği beratı takdim edildi. Daha sonra toplantının gündeminde bulunan konular görüşüldü.

Son Güncelleme: 21.02.2012 11:27
Yorumlar