banner464

ASIM SULTANOĞLU’NUN YIL SONU KARNE MESAJI

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu bir mesaj yayımladı.

ASIM SULTANOĞLU’NUN YIL SONU KARNE MESAJI

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu bir mesaj yayımladı.

12 Haziran 2015 Cuma 10:40
401 Okunma
ASIM SULTANOĞLU’NUN YIL SONU KARNE MESAJI
İl Müdürü Asım Sultanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: 
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı bugün sona eriyor. Öğrencilerimiz, yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girecekler. Bu tatil öğrencilerimizin dinlenmeleri, kendilerine zaman ayırmaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacaktır. 
Yarınlarımız Olan Sevgili Öğrencilerimiz,
Eğitim öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin.
3 aylık uzun bir tatile gireceksiniz. Sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek kendinizi dinlendirmiş olmazsınız. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirebilirsiniz. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlar yaparken öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması için tekrarlar yapmalı, eksik bilgilerinizi tamamlamalı ve düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz.
Değerli Anne ve Babalar,
Karnelerde yer alan notlar hangi düzeyde olursa olsun, çocuklarınızın düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebiliriz. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek ve duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.
Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,
Eğitim camiamız içerisinde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri tebrik ediyorum.
Bu vesileyle, ilimiz eğitimi için her türlü desteği veren başta Valimiz Sayın Murat Koca olmak üzere kaymakamlara, ilçe milli eğitim müdürleri ile il, ilçe milli eğitim müdürlükleri yönetici ve personeline, okullardaki tüm yönetici ve öğretmenlerimize, en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor; çocuklarımızın tatili sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum.

Son Güncelleme: 12.06.2015 19:38
Yorumlar