banner464

Bakan Elvan Açtığı Çağrı Merkezinde Çağrı Cevapladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’ın Ermenek ilçesinde açılışını yaptığı Assistt Çağrı Merkezinde çağrılara cevap verdi.

Bakan Elvan Açtığı Çağrı Merkezinde Çağrı Cevapladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’ın Ermenek ilçesinde açılışını yaptığı Assistt Çağrı Merkezinde çağrılara cevap verdi.

19 Eylül 2014 Cuma 23:05
838 Okunma
Bakan Elvan Açtığı Çağrı Merkezinde Çağrı Cevapladı
Bakan Elvan, bir dizi açılış ve temel atma törenine katılmak üzere memleketi Karaman’ın Ermenek ilçesine geldi. Bakan Elvan burada Avea’nın Assistt Şirketi tarafından açılan çağrı merkezinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Lütfi Elvan, böyle güzel bir günde hele hele istihdam sağlayan bir merkezi açmak bizler için oldukça gurur verici bir hadisedir. Turizme bacasız sanayi diyorduk. İşte yeni bir bacasız sanayi alanı doğdu. İstihdam alanı doğdu. Çağrı merkezleri. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan çağrı merkezlerinde çalışıyor. Bildiğim kadarıyla 10 milyonun üzerinde çalışan var çağrı merkezlerinde. Aşağı yukarı 375 milyar dolarlık bir işlem var çağrı merkezlerinde ve çok küçük paralarla çok küçük yatırımlarla istihdam sağlıyorsunuz. Netice de burada da bu çağrı merkezinde vatandaşa hizmet sunuyorsunuz. Türkiye de erkan beyde bahsetti, ali beyde bahsetti aşağı yukarı 70 bin ila 100 bin arasında değişen istihdam edilen eleman var çağrı merkezlerinde. Bu rakamı dünya ölçeğinde kıyasladığımızda gerçekten çağrı merkezlerinde çalışanların sayısının oldukça az olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin daha katetmesi gereken bu alanda çok mesafe var. Önümüzde ki dönemlerde inşallah bakanlık olarak bizde gereken her türlü desteği vereceğiz. Çağrı merkezlerinin daha da gelişmesi daha da güçlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Çağrı merkezlerinin en önemli sorunlarından bir tanesi çağrı merkezlerinin ağır iş kolu olarak kabul edilmesi. Bunun anlamı şu; herhangi bir yer altı kömür işletmesiyle çağrı merkezlerinin konumu aynı. Bu konuda çalışma bakanlığımız bir çalışma başlattı. İnşallah çağrı merkezlerimizin bu sorununu çözeceğiz. Önemli bir sorun ve gerçekten daha doğrusu maliyet açısından çağrı merkezlerine yük getiren önemli bir unsur. bunun giderilmesi yönünde gereken çabayı inşallah sarf edeceğiz dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Çağrı Merkezi Bakan Elvan ve protokol yeleri tarafından hizmete açıldı.
Çağrı merkezini gezen Bakan Elvan, burada bir görevlinin yerine oturarak çağrıya cevap verdi. Bakan Elvan, çağrı merkezini gezerek çalışanlarla sohbet etti.
Son Güncelleme: 20.09.2014 01:03
Yorumlar