banner464

Bakan Elvan’dan 2 Açılış ve 1 Temel Atma Töreni

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’da 2 fabrika açılışına ve 1 temel atma törenine katıldı

Bakan Elvan’dan 2 Açılış ve 1 Temel Atma Töreni

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’da 2 fabrika açılışına ve 1 temel atma törenine katıldı

20 Eylül 2014 Cumartesi 21:04
1780 Okunma
Bakan Elvan’dan 2 Açılış ve 1 Temel Atma Töreni
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Karaman’da 9 kilometrelik Mersin-Ereğli Çevre Yolu’nun temel atma, Saray Holding Milkman Süt ve Süt Ürünleri fabrikasının ve Palmiye Bisküvi Çikolata Kek fabrikasının açılış törenine katıldı.

İlk olarak Mersin-Ereğli Çevre Yolu’nun temel atma törenine katılan Bakan Elvan Türkiye genelindeki karayolları çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, “Eylül ayındayız. Karayolları Genel Müdürlüğü olarak Ocak 2014’ten Eylül ortalarına kadar bizim 10 milyar liralık harcamamız söz konusudur. Yani 9 buçuk aylık sürede eski para ile 10 katrilyonluk harcama gerçekleştirdik. 2002 dönemine baktığımızda 1 yılda yapılan harcama tutarı 1 katrilyonu bile bulmuyor. 700-800 milyon lira civarında. Yani geçmiş dönemlerde aşağı yukarı 14 yılda yapılan işi biz bir yılda yapıyoruz. 81 ilimizde şu anda 2 binin üzerinde şantiyede çalışmalar yapılıyor.

Firmalarımız, mühendislerimiz, işçilerimiz gece gündüz arı gibi çalışıyorlar. Ben huzurlarınızda hem Karayolları Genel Müdürlüğümüze hem de tüm yüklenici firma yetkililerine teşekkür etmek istiyorum. Bu kardeşlerimiz geceli gündüzlü çalışarak bölünmüş yollar yapıyorlar. Tüneller, kavşaklar, köprüler viyadükler yapıyorlar. Daha iki gün önce Kahramanmaraş’taydım. Tam 8 kilometrelik Kahramanmaraş’ı Göksun’a bağlayan bir yol, tam 8 kilometrelik bir tünel açtık. İnşallah önümüzdeki günlerde bu tünelin açılışını yapacağız.

Ulaşım altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah bundan sonraki süreçte de ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına ulaştırma sektörü olarak gereken her türlü katkıyı vereceğiz. Bir ilin bir bölgenin kalkınması için olmazsa olmazların başında eğitim altyapısı, beşeri sermaye ve ulaşım altyapısı gelir. Eğer siz güçlü bir ulaşım altyapısına sahipseniz beşeri sermayeniz güçlü ise sizi hiç kimse engelleyemez. Bu yüzden ulaşım altyapısına çok önem veriyoruz” dedi.

“REHİNELER ÜZERİNDEN SİYASET YAPILDI”

Temel atma töreninden sonra Saray Holding Milkman Süt ve Süt Ürünleri fabrikasının açılışına giden Bakan Elvan, IŞİD’in elinde rehin tuttuğu 48 rehinenin Türkiye’ye getirildiği için mutlu olduğunu söyledi. Elvan, 49 rehinenin sağ salim Türkiye’ye getirildiği için mutlu bir gün olduğunu söyleyerek, "Haberi alır almaz büyük bir mutluluk içerisinde çevremdeki arkadaşlarla paylaştım. ‘Şanlıurfa’ya veya Ankara’ya gidebilir miyim?’ diye düşündüm. Ancak Ermenek’te olmamız nedeniyle maalesef Şanlıurfa ya da Ankara’ya gitme imkanım olmadı. Ama huzurlarınızda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, MİT Müsteşarımıza ve emeği geçen tüm kardeşlerimize huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum.

Aşağı yukarı 3 aydan beri bu rehine olan kardeşlerimizin spekülasyonları yapıldı. Onlar üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldı. Bu bizleri çok üzdü. İnanın konuşmak istedik konuşamadık, cevap vermek istedik veremedik. Zannediyorum bizi eleştiren kesimler bugün bizlerin ne kadar samimi olduğunu, Türkiye için her şeyi yapabileceğimizi görmüşlerdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 22.09.2014 23:41
Yorumlar