banner464

ÇİFTÇİLERİN DOLANDIRILMASI ARTIK SON BULUYOR!

Karaman’ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyet geçti

ÇİFTÇİLERİN DOLANDIRILMASI ARTIK SON BULUYOR!

Karaman’ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyet geçti

12 Ağustos 2015 Çarşamba 16:58
924 Okunma
ÇİFTÇİLERİN DOLANDIRILMASI ARTIK SON BULUYOR!
Karaman’ın ilk lisanslı deposu Toprak Tarım Lisanslı Depoculuk A.Ş. sahibi Mustafa Uysal ve Ticaret İl Müdürü Yusuf Arı, Sayın Valimiz Murat Koca’ya makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimler sonunda Karaman’ın ilk lisanslı deposu olduklarını ifade eden Mustafa Uysal, artık çiftçinin parasının kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılmayacağını, devlet tarafından kurulan bu sistem ile ürünün güvende olduğunu ve hak ettiği değeri alacağını söyledi. 
Uysal 8 Milyon TL tutarında yatırım yaptıklarını, yeni aldıkları arsa ile Karaman OSB’de 10 Milyon TL tutarından ikinci bir yatırıma da başladıklarını, Kazım Karabekir’de bulunan depolarının 35000 ton yeni yatırımlarının ise 45.000 ton kapasitede olacağını ifade etti.  
Lisanslı Depoculuk kapsamında işlem gören tarımsal ürünlerin müstahsil açısından stopaj ve sosyal güvenlik (Bağkur) kesintilerinden muaf olduğunu, tüccar ve sanayici için ise kurumlar vergisi, gelir vergisi ve KDV’den muafiyetleri bulunduğunu belirtti. Şu an tesislerinde alım işlemi yapıldığını ve Karaman’ın ilk elektronik ürün senetlerinin oluşturulduğunu söyledi. Sözlerini Karaman’a her zaman hizmet edeceklerini, bu çalışmaları ile de çiftçinin yanında olduklarını ifade ederek tamamladı. Vali Murat Koca ise konu hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra yapılan bu yatırımın Karaman için önemine vurgu yaptı ve çalışmaların devamı için Mustafa Uysal’a başarılar diledi. İl Müdürü Yusuf Arı’da Karaman için önemi bulunan elmanın lisanslı depoculuk kapsamında değerlendirilip değerlendirilemeyeceği için çalışmaların başladığını söyledi.

Son Güncelleme: 13.08.2015 01:16
Yorumlar