banner464

Çoğlular Köy Şenliğinde Buluşuyor

Çoğlular Köy Şenliğinde Buluşuyor

Çoğlular Köy Şenliğinde Buluşuyor

Çoğlular Köy Şenliğinde Buluşuyor

29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:48
3449 Okunma
Çoğlular Köy Şenliğinde Buluşuyor
 Karaman Merkeze bağlı Çoğlu köyünde konser başta olmak üzere mehter takımı gösterileri ve çocuklar için sayısız eğlenceler köylülerle buluşacak.
Çoğlu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince organize edilecek olan şenlikler 02 Ağustos 2015 Pazar Günü saat 10.30 da başlayacak.
Davetle ilgili olarak gazetemizi ziyaret eden Dernek Başkanı Hüdaverdi Kılıçoğlu ilk defa bu sene başlattıkları Köy Şenlliği ile ilgili yaptığı açıklamada;''Derneğimizin amacı Çoğlu Köyünde doğup büyüyen  yurtiçi ve yurt dışında  değişik şehirlerinde yaşayan  köylülerimizi  köy günleri düzenleyerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek  ve yardımlaşmada  bulunmaktır.
Dernek sayesinde birbirini daha iyi tanıyacak bir nesil , örf ve adetlerini koruyan ,geliştiren bir kimlik sahibi kazandırmaktır. Derneğimiz  sayesin de köy sakinleri olarak birbirimizin dertlerini daha iyi anlayacağız ve çare olmaya çalışacağız .Köyümüzde kanayan yaralara merhem olurken köyümüz menfaatlerini  koruyacağız Köyümüzün dertlerini beraber paylaşacağız , sevinçlerini beraber yaşamak için bütün Çoğlu Köyü sakinlerini destek olmaya davet ediyorum.
Bu dernek uygulamamızın civar köylere de örnek teşkil edileceği aslını unutmayan bir nesil için el ele vermemiz gerekiyor. Köy yerinde yürüyüş ve Mehter Marşı ile başlayacak olan etkinliklerimiz sırasıyla, selamlama ve açılış konuşmaları, sihirbaz gösterileri, mevlid, yemek, konser etkinliği, folklor gösterileri, animasyon gösterileri, Ahmet Özdemir (Kör Ahmet) konseri ve yemek ikramıyla son bulacak. Herkesi şenliğimize davet ediyoruz,'dedi.


Son Güncelleme: 29.07.2015 17:22
Yorumlar