banner464

DGS’YE GİRECEKLER İÇİN MATEMATİK KURSU

Önlisans öğrencileri ve mezunları için ‘DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu’ açılıyor.

DGS’YE GİRECEKLER İÇİN MATEMATİK KURSU

Önlisans öğrencileri ve mezunları için ‘DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu’ açılıyor.

20 Kasım 2014 Perşembe 15:10
420 Okunma
DGS’YE GİRECEKLER İÇİN MATEMATİK KURSU
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM) tarafından açılacak olan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) Sayısal Hazırlık (Matematik) kursta DGS’de çıkan sorular dikkate alınacak. Ayrıca DGS kursunda matematik temel bilgilerinin uygulamalı olarak anlatıldığı bir program uygulanacak.

Meslek yüksekokulları öğrencileri ve meslek yüksekokulu mezunlarının kayıt yaptırabileceği kursa başvurular başladı. 12 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek olan başvurular iki farklı yerde yapılabilecek. KMÜ Kamil Özdağ Fen Fakültesindeki derslere katılmak isteyenler kayıt evraklarını KMÜ Rektörlük Binası zemin katta Sürekli Eğitim Merkezi görevlisine teslim edebilirken, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulundaki derslere katılmak isteyenler ise kayıt evraklarını Öğr. Gör. Fethullah Baldır'a teslim edebilecek.

13 Aralık 2014 ile 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu cumartesi günleri Kamil Özdağ Fen Fakültesi D-103 nolu salonda verilirken, Pazar günleri ise Kazım Karabekir MYO 101 nolu salonda gerçekleştirilecek.

DGS Sayısal Hazırlık Kursu kapsamında verilecek matematik eğitiminin içeriği ise şu şekilde olacak: Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Bölünebilme, Obeb Okek, Rasyonel Sayılar, Sıralama/Basit Eşitsizlikler, Üslü İfadeler, Köklü İfadeler, Çarpanlara Ayırma, Oran/Orantı, Problemler, Kümeler, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon Kombinasyon, Olasılık, Üçgen

Çokgen ve Dörtgenler, Çember ve Daire, Katı Cisimler, Doğrunun Analitiği, Sayısal Mantık.

Son Güncelleme: 20.11.2014 15:15
Yorumlar