Emlak sektörünü tetikleyecek müjde

Karaman'da Emlak ve Komisyonculuğu yapan esnaf Emin Emlak Yetkilisi Abit Kaya, ev alacaklara devlet tarafından verilecek olan yüzde 15'lik katkıyı değerlendirdi. Abit Kaya, “Sektör için tetikleyici olur” dedi.

banner491
Emlak sektörünü tetikleyecek müjde
banner567

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut edinmek isteyenlere yüzde 15'lik devlet desteği sağlanacağını, bunun kademeli olacağını belirtti. Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarını değerlendiren Karaman'da Emlak ve Komisyonculuğu yapan esnaf Emin Emin Emlak Yetkilisi Abit Kaya, “Sektörde kış sezonunun uzun sürmesinden dolayı belirli bir durgunluk var. Bu durgunluğu açabilmek adına hükümetimiz ev alacaklara devlet olarak yüzde 15’lik bir destekte bulunacaklarını açıkladı. Sektörün canlanması adına gayet iyi bir durum” dedi.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR FAYDALANACAK

Katkının en çok dar gelirli vatandaşları kapsayacağını belirten Abit Kaya, “Bundan daha çok dar gelirli vatandaşlarımız, asgari ücretle çalışan insanlarımız ve gayrimenkule yatırım yapacaklar faydalanacaktır” diye konuştu.  Konut faizler oranları hakkında bilgi veren Emin Emlak Yetkilisi Abit Kaya, “Konut faiz oranları şuan yüzde 0,86 ile 0,90 civarında. Faizlerin yükselmediğini görüyoruz. Ev alacaklar için iyi bir fırsat” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 13:44
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
VELİ KOR
VELİ KOR - 4 yıl Önce

Ev alacaktık imam faiz haram dedi beklemedeyiz.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576