banner464

Engelleri Kaldıran Bir Belediyeyiz

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediyenin yaptığı çalışmalarda engelli vatadaşlarında düşünüldüğünü vurgulayarak “Engelleri kaldıran bir belediyeyiz” dedi.

Engelleri Kaldıran Bir Belediyeyiz

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediyenin yaptığı çalışmalarda engelli vatadaşlarında düşünüldüğünü vurgulayarak “Engelleri kaldıran bir belediyeyiz” dedi.

23 Ekim 2014 Perşembe 10:59
302 Okunma
Engelleri Kaldıran Bir Belediyeyiz

Karaman Kent Konseyi’nin davetlisi olarak Karaman’a gelen ve bir dizi konferans veren eski milletvekili Lokman Ayva’ Karaman Belediyesi Meclis Salonunda verdiği konferans sonrasında Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Karaman’da olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Lokman Ayva, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Çalışkan’a teşekkür etti. Lokman Ayva’yı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bütün alan çalışmalarında engelli vatandaşları da düşündüklerini söyleyen Başkan Çalışkan, “Karaman Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın ihtiyacı doğrultusunda çalışmalarımıza yön ve şekil veriyoruz. Kaldırımlarımız, yollarımız, hizmet binalarımız ve tesislerimizde engelli kardeşlerimizin rahat ve güvenli bir şekilde kullanım sağlamaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca, hizmet alımlarımız kapsamında İş-Kur ile koordineli bir şekilde çalışarak engelli kardeşlerimizin belediyemizde istihdam ederek para kazanmalarını sağlıyoruz. Karaman Belediyesi Engelleri Kaldıran Bir Belediye” dedi. Başkan Çalışkan “Hepimiz Bir Engelli Adayıyız” Kimin başına ne zaman ne geleceğini Allah’tan başkası bilemez diyen Başkan Çalışkan “ Hepimiz her an engelli olabiliriz. Başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Allah göstermesin. Bu yüzden engelli kardeşlerimizi hepimiz daha iyi anlamaya çalışmalıyız. Empati yapmalıyız. Onların yaşadığı zorlukları iyi anlamalıyız. Yapmak isteyip de yapamadıkları çok şey olduğunu bilmeliyiz. Yürüme engelli bir kardeşimizin, koşma isteğini, görme engelli bir kardeşimizin tuttuğu takımın renklerini görme isteğini içimizde hissetmeliyiz. Engelli kardeşimizin ailesinin sıkıntıları ise, bir başka konudur. Dolayısı ile onların yaşantılarını kolaylaştırmak, ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmak boynumuzun borcu. Hiç birimizin engelli olmayacağının bir garantisi yok” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 23.10.2014 11:52
Yorumlar