banner464

ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN EL İŞİ SERGİSİ

Karama Özel Işık Rehabilitasyon Merkezi MAKRO AVM’de açmış oldukları sergi ile engellilerin neler yapabileceklerini gösterdi.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN EL İŞİ SERGİSİ

Karama Özel Işık Rehabilitasyon Merkezi MAKRO AVM’de açmış oldukları sergi ile engellilerin neler yapabileceklerini gösterdi.

03 Aralık 2014 Çarşamba 17:58
601 Okunma
ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN EL İŞİ SERGİSİ
Karaman Özel Işık Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla MAKRO AVM’ de resim sergisi açtı. 250 engelli öğrencinin eğitim gördüğü Işık Rehabilitasyonun Kurum Müdürü Yakup Işık, “İstedik engellinin üretime bir engel teşkil etmediğini göstermek amaçlı öğretmenlerimizin de yardımıyla çoğunluğu geri dönüşüm olabilecek malzemeler kullanarak 4 ay içerisinde sergimizi hazır hale getirdik.  Çocuklarımızın yaptığı güzel şeyleri halkımızla görsün engelliler toplumdan soyut kalmasın istiyoruz. Çocuklarımız eserlerini zorlanıyor. Ama öğretmenlerimiz bu konuda uzman ve onların yardımıyla bu çalışmalar gerçekleşmiş oldu” dedi.

HER ENGELLİ BİR ŞEYLER YAPABİLİR

“Öğrencilerimizin gerçekte bir şey yapabildiğini görmek ve millete bunu gösterebilmek heyecan verici” diyen Işık, “Çocuklarının bir şey yapabildiğini görebildikleri için aileler çok mutlu oluyor. Ailelerin çocukları hakkında daha önceden yardım almadan bir şey yapıp yapamayacakları konusunda tereddütleri vardı. Bu çalışmaları gördükten sonra aileler de gerçekten mutlu oluyor” şeklinde konuştu.

TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEYİ DE AMAÇLADIK

Her engellinin bir şey yapabileceğini sergide göstermiş olduklarını söyleyen Işık, “Amacımız engelsiz yaşamı sağlamak olduğu için bu sergi sayesinde çocuklarımızın bir adım atmış olduğumuzu düşünüyoruz.  Bu sergi toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amaçlı bir çalışmaydı. Sergimizde yaklaşık 4 ayın emeği var. Sergi için çalışmalara 4 ay önceden başladık. Çünkü grup çalışmaları, proje çalışmaları ve bireysel çalışmalar yaptık. Bunların hepsini zamana yaymamız gerekiyordu. Hepsi bir anda olacak bir çalışma değildi” ifadelerini kullandı.

Haber ve Foto: ADEM DEMİREL

Son Güncelleme: 03.12.2014 18:21
Yorumlar