banner464

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI ENGELLİLERE KUCAK AÇTI

KOSGEB ,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği ile ortaklaşa düzenlenen Girişimcilik Kursu’na 7 engelli kursiyer aldı.

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI ENGELLİLERE KUCAK AÇTI

KOSGEB ,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği ile ortaklaşa düzenlenen Girişimcilik Kursu’na 7 engelli kursiyer aldı.

28 Kasım 2014 Cuma 16:10
423 Okunma
ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI ENGELLİLERE KUCAK AÇTI
KOSGEB ,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği ile ortaklaşa düzenledi. Düzenlenen Girişimcilik Kursuna Türkiye BEYAZAY Derneği Karaman Şubesinden 7 Engelli kursiyer alındı. Açılan bu kurstan engelli bireylerinde yaralanması sağlandı. Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal, KOSGEB, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Esnaf Odaları Birliği ile ortaklaşa Girişimcilik Kursu düzenlendiğini söyledi. Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası ilk 18 grupta toplam 450 kursiyere eğitim verdiklerini 19. ve 20. grup kursların da Esnaf Odaları Birliği Salonunda başlayacağını belirtti. Bayram Uysal yaptığı açıklamada; “Türkiye İş Kurumu tarafından kendi işini kurmak isteyenler için düzenlenen uygulamalı Girişimcilik Kursu, 18. grup kurslarımız devam ediyor. Bu kursumuzda Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şubesi Başkanı Durmuş Sayaslan ile yaptığımız girişimler neticesinde, dernek üyesi 7 engelli kardeşimizi de bu gruba alarak, girişimcilik kursu imkanlarından faydalanmalarını sağladık. Temennimiz bu kardeşlerimizin gelecekti kendi işlerini kurmalarıdır. Uysal,  19. ve 20. grup son seçmeler 02 Aralık 2014 Salı günü Karaman’da Esnaf Odaları Birliği Salonunda saat:09.00’da yapılacaktır. Kurslara katılmak isteyenlerin 01.12.2014 tarihi mesai bitimine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri veya (www.iskur.gov.tr) adresinden iş arayan üyelik yaparak online işlemler>kurs>kurs bilgileri> 214628 nolu kursa başvurmaları ger ekmektedir. Bu fırsattan kendi işini kurmak isteyen hemşerilerimizin yararlanmalarını arzu etmekteyiz. Proje sunan ve projesi KOSGEP tarafından kabul edilen girişimcilere hibe şeklinde kredi verilmektedir. Ayrıca kursiyerlere 9 günlük kurs süresince günlük ücret ödenmektedir. Geniş Bilgi aşağıdaki telefon numaralarından alınabilir” dedi.

Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 2123136 – 2120398

Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği: 2122398 – 2120228

Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şube Başkanı Durmuş Sayaslan’ın Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne teşekkür ederek ‘’Kursa engellilerin de dahil edilmesini istemesi ile başlayan süreç , kursu düzenleyen kurum ve birlik yöneticileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. 7 engellinin dahil olduğu kurs sonunda iş yeri açmak isteyen engelliler KOSGEB desteğiyle kendi iş yerini açabilecek. Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram UYSAL,”Engelli kardeşlerimize yardımcı olmaktan ,kurslarımızda görmekten çok mutlu olduklarını, ilerleyen zamanlarda ,kardeşlerimize her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtiyorum’’ dedi. Sayaslan, anlayışları ve engellilere yardımcı olmalarından dolayı KOSGEB,İŞKUR Müdürlüğü ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği yöneticilerine teşekkür etti.

Kursların artarak devam etmesi planlanıyor.

HABER-FOTOĞRAF;NECATİ ERMİŞ

Son Güncelleme: 28.11.2014 16:36
Yorumlar