banner464

HOKAF iftarı kaynaştırdı

Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF)’ın Schiedam İslam Merkezi konferans salonunda gerçekleştirdiği iftar yemeğine 300’e yakın davetli katıldı.

HOKAF iftarı kaynaştırdı

Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF)’ın Schiedam İslam Merkezi konferans salonunda gerçekleştirdiği iftar yemeğine 300’e yakın davetli katıldı.

03 Temmuz 2015 Cuma 14:44
314 Okunma
HOKAF iftarı kaynaştırdı
Düzenlenen iftar programına Rotterdam Muavin Konsolosu Nazlı Hazal Tetik, Hollanda Türk İslam Kültür Dernekleri Federasyonu (HTİKDF) Başkanı Arif Yakışır, Hollanda Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) eski Milletvekili Metin Çelik, Kralingen-Crooswijk Belediye Meclis üyesi Oktay Ünlü, İjsselmonde Belediye Meclis üyesi Necat Kaya, CDA partisinden Alaattin Erdal, MÜSİAD Hollanda eski Başkanı Mehmet Akbulut, işadamları, STK temsilcileri, basın mensupları, HOKAF yöneticileri ile davetliler katıldı.

-KALICI VE TOPLUMSAL FAALİYET DÜZENLEYECEĞİZ

Din Görevlisi Mustafa Urgenç ‘ramazan ve oruçun ehemmiyeti’ hakkında kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Geçici Başkan Mehmet Kabakyer’den bayrağı devralan HOKAF Başkanı Mustafa Duyar, ramazan ayının önemine değindi.

Mustafa Duyar şöyle konuştu: “Hokaf (Hollanda Karamanlılar Federasyonu) olarak  dostluk, kardeşlik ve muhabbet duygularımızın pekişmesi ve helal lokmamızı paylaşmak için düzenlediğimiz iftar programına katılımınız bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Onbir ayın sultanı diye isimlendirdiğimiz mübarek ramazan ayının, ortalarına gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle başta oruç olmak üzere, bu ayda yapmış olduğumuz bütun ibadetlerimizin, Cenab-ı Hak tarafından kabul olmasını niyaz ediyorum. 12 köy derneğinin çatısını oluşturan federasyonumuz,  bundan böyle köy derneklerimizle birlikte oluşturacağımız, yıllık program çercevesinde, kalıcı ve mesaj içerikli faaliyetler yaparak, Hollanda toplumunda gündem belirleyen, vizyon oluşturan, misyonundan birşey kaybetmeden, aynı zamanda taviz vermeden, faliyetlerine devam edecektir. Yardımlaşma ve dostluğun birlik ve beraberliğin sembolü olan iftar geleneğini bundan böyle her yıl devam ettireceğimizi buradan ilan ediyorum.”

-RAMAZAN, İNSANLARIN YAKINLAŞMASINA VESİLE OLUYOR

Rotterdam Muavin Konsolosu Nazlı Hazal Tetik ise birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın, farklı dernek ve vakıfların bu tür programlarda aynı ortamı paylaşmalarının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Tetik, ramazan ayının manevi atmosferinin insanların yakınlaşmasına vesile olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından iftar yemeği yendi ve gece geç saatlere kadar çay eşliğinde sohbet yapıldı.

Son Güncelleme: 03.07.2015 14:45
Yorumlar