banner464

İl Özel İdaresi Ekipleri Karla Mücadelede

İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri Karla Mücadelede

İl Özel İdaresi Ekipleri Karla Mücadelede

İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri Karla Mücadelede

27 Kasım 2014 Perşembe 13:44
732 Okunma
İl Özel İdaresi Ekipleri Karla Mücadelede
İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer köy yollarında yapılan karla mücale ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Başkan Celaletin Güngörer yoğun bastıran kışın bu yıl yurdumuza ve ilimize erken gelmesi, yetkili kuruluşları harekete geçirdi. İlimiz köy yollarında karla mücadele yapan İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri 2500 km uzunluğundaki köyyollarını ulaşıma açtı. 
Güngörer, İl Özel İdaresi 12 Greyder, 3 karbıçaklı kamyon, 3 dozer, 6 pikap ve 9 ekip ile kar mücadelesi yapmış, bu çalışmalar esnasında kar nedeni ile köy yollarında mahsur kalan 4 adet işçi servis otobüsü ve 6 adet binek araç kurtarıldı. Ayrıca; Merkeze bağlı Aybastı Köyü yaylasında mahsur kalan baba ile oğula 26.11.2014 tarihide saat 23:00’da ulaşılarak kurtarılmıştır. Şu an itibari açılmamış köy yolu kalmamıştır. Ancak tipi oluşabilek veya tipi yapan bölgelerde ise çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getirdi.

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer başta Sayın Valimiz Murat Koca’ya, İl Özel idaresi Genel Sekreter V. Ahmet Günaydın’a, Yol ve Ulaşım Şube Müdürü M. Ali Gülkaya’ya ve karla mücadele ekibinde görev yapan personele yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı ayrı, ayrı teşekür eder; başarılar dilerim dedi.

Son Güncelleme: 27.11.2014 14:41
Yorumlar