banner464

İstanbul'un Fethi'nin 561. Yıldönümünü Gururla Yaşıyoruz

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Cemal DİNÇAY, "Büyük fethin, İstanbul'un Fethi'nin 561. yıldönümünü gururla yaşıyoruz" dedi.

İstanbul'un Fethi'nin 561. Yıldönümünü Gururla Yaşıyoruz

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Cemal DİNÇAY, "Büyük fethin, İstanbul'un Fethi'nin 561. yıldönümünü gururla yaşıyoruz" dedi.

29 Mayıs 2014 Perşembe 13:25
590 Okunma
İstanbul'un Fethi'nin 561. Yıldönümünü Gururla Yaşıyoruz
AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Dinçay, İstanbul'un Fethinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Büyük fethin, İstanbul'un Fethi'nin 561. yıldönümünü gururla yaşıyoruz. Fetih, yeni bir şeyleri açmak, başlatmak, idrak etmektir. Belli bir hedef, şuur ve gaye ile hareket edilerek gerçekleştirilir. Fethin amacı, kırıp, yıkmak değildir; aksine yapmak, düzeltmektir. En büyük fetih ise gönüllerin fethidir. İstanbul'un Fethi, hem kendi tarihimiz, hem de dünya tarihi açısından bir dönüm noktası, bir kilometre taşıdır. İstanbul, Osmanlı'nın Fatih Sultan Mehmet tarafından gerçekleştirilen fethinin ardından adalet, hoşgörü, barış ve de köklü bir medeniyetin merkezi haline gelmiştir. Bugün de her renkten, her ırktan, her dilden ve her dinden insanı barındıran İstanbul'da, barış ve hoşgörü içinde birarada yaşama kültürü devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Dinçay, mesajının devamında şunları kaydetti:

"Bugün gerek İstanbul, gerekse ülkemizin diğer bütün toprakları, Fatih'in ruhu ile hareket etmemizi, atalarımıza layık nesiller olma gayreti ile ülkemizi maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarmamızı, sanki manen yeniden fethetme potansiyelimiz olduğunu bizlere göstermektedir. Ancak bugün fethin seyri, şekli değişmiştir. Bizler artık, ilmi, fenni, kültürü, sanatı, sevgiyi, saygıyı, dostluğu gönülleri fethetmeliyiz. Şair Murat Başaran'ın dediği gibi: "Fethedilecek İstanbul yok diye niye üzülüyorsunuz? Beş milyar gönül, beş milyar İstanbul'dur." Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın da belirttiği gibi, "Liderlik güce değil gönüllere hitap etme sanatıdır. Biz kırmak, dökmek, üzmek için değil; yapmak, düzeltmek, birlik ve beraberliği sağlamak için varız. Gönüller yapmaya geldik." Yani biz gönülleri fethetme mücadelesi içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 1453 İstanbul'un fethinin 561. yıldönümünün bütün milletimiz için kutlu olmasını diliyor, bu fethe layık nesiller olmayı, tarih bilincini idrak etmeyi temenni ediyorum." dedi.
Son Güncelleme: 29.05.2014 19:46
Yorumlar