banner464

Kadın Çiftçilerle DOMATEXPO Fuarına Katıldılar

Kadın Çiftçilerle DOMATEXPO Fuarına Katıldılar

Kadın Çiftçilerle DOMATEXPO Fuarına Katıldılar

Kadın Çiftçilerle DOMATEXPO Fuarına Katıldılar

27 Kasım 2014 Perşembe 14:06
343 Okunma
Kadın Çiftçilerle DOMATEXPO Fuarına Katıldılar
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri (Domatexpo) Fuarına üreticiler ile birlikte teknik gezi düzenlendi.

Konu ile ilgili olarak İl Müdür V. Mehmet Öztiryaki yaptığı açıklamada;
''20 Kasım 2014 tarihindeki teknik geziye ilimizde örtüaltında ve açık alanda sebze üretimi yapan kadın çiftçilerimiz ve teknik personelimiz katıldılar. Ekibimiz yeni domates çeşitleri ve sera ekipmanları ile üretim materyallerini görme imkanını bularak incelemişlerde bulunmuşlardır.

 Örtü altında ve açık alanda sebze üreticiliği yapan Morcalı, Çukurbağ, Narlıdere ve Çatak Köylerinden 9 kadın çiftçimiz ile 4 Teknik Personelimizin katılımıyla gerçekleşen fuar gezisi ile ilgili bir açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mehmet ÖZTİRYAKİ: İlimizin özellikle arazi varlığı parçalı, küçük ve kısıtlı olan dağ köylerimizde Müdürlüğümüzce yapılan tarımsal kalkınma projeleri sayesinde hızla yaygınlaşan ve çiftçimiz tarafından büyük ilgi gören seralarımızda ve açık alanda sebze yetiştiriciliği yapan üreticilerimizin daha kaliteli ve bol verimli üretim yapabilmeleri için geliştirilen yeni teknoloji ve sebze çeşitlerini görerek bu konuda fikir sahibi olması için böyle bir gezi düzenledik. 

Bu tür organizasyonlar tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm imalatçıların sektöre ait kurum, kuruluş ve işletmelerin çiftçilerle bir araya geldikleri, üreticilerin dünyada uygulanan en son teknoloji ve bilgiye ulaşabildikleri ortamlardır. Kadın çiftçilerimizin birçok yeni teknik, bilgi, alet ve ekipmanı yerinde görme fırsatını yakalamalarına vesile olduğuna inandığım DOMATEXPO fuarının daha verimli ve kaliteli üretim yapmalarına katkı sağlayacağını umuyorum” dedi.

Geziye katılan çiftçilerimiz de düzenlenen geziden dolayı İl Müdürlüğümüze teşekkür ettiler.
Son Güncelleme: 27.11.2014 14:18
Yorumlar