banner741

banner704

banner590

banner745

banner722

Karaman'da Köylü İsyanda

Karaman'da Köylü İsyanda

Güncel 17.05.2019, 15:56
946
Karaman'da Köylü İsyanda
banner712

Karaman'a Bağlı Çoğlu Köyü Sakinleri GSM Operatörleriyle Başları Dertli

Karaman Merkeze bağlı Çoğlu Köyünde iletişim zorluğu yaşayan köy sakinleri ve çalışanları  isyan etti. Köyün ortasına yıllar önce kurulan Türk Telekom ve Türkcell vericilerinin olmasına rağmen  teknik bir arıza nedeniyle, bütün iletişimler zor sağlanmaktadır. Özellikle toplu taşıma ile eğitim  faaliyeti gösteren köyde öğrenci velileri bu durumdan çok şikayetçi olduklarını bildirdiler. Çünkü çocuklarının evden servisle çıktıktan sonra okula varıp varmadıkları hakkında bilgi almak istedikleri lakin cep telefonlarının çalışmamasından dolayı çocuklarından hiç bir haber alamadıkları için GSM operatörlerine isyan ettiler.
Muhtarlık ve okul yönetimi olarak GSM operatör yetkililerine defalarca arızanın giderilmesi için müracaat etmelerine rağmen yetkililerin vurdumduymazlığı karşısında, köylüler  ne yapacaklarını bilmediklerini bildirdiler. Köy sakinlerinin ifadelerine  göre  '' Şayet arıza giderilmeyecekse boşu boşuna bu vericilerin köyün ortasında durmasına hiç gerek kalmadığını ve GSM kartlarını kırarak rakip başka operatöre geçeceklerini bildirdiler.
Teknik bir arıza olabileceğine anlayışla karşıladıklarını ama  bir arızanın yıllarca devam etmesinde bir kasıt arandığı iddia ettiler.
Çoğlu köyü sakinleri yetkililerin biran önce bu duruma el atmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini talep ettiler.
Şimdi gözler yetkililere çevrildi.
 

banner708
Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:37
Güneş 05:21
Öğle 12:50
İkindi 16:42
Akşam 20:10
Yatsı 21:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@